| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si nu imi cunosc orientare sexuala si as vrea sa stiu daca este un test sau ceva. Vreau sa am o iubita dar simt ca sunt atras de baieti. Ma masturbez iar cand fac asta ma gandesc uneori la baieti alte ori la fete.
Daca as fi gay nu stiti cumva un mod de a scapa de asta?
Nu stiu ce as putea face daca m-ar putea ajuta cineva as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Asta se trage de la filmele porno la care te uiti. nu esti singurul, ca tine sunt multi altii. initial ai fost atras si excitat sa vezi fete dezbracate. si normal ca iti vine sa le saruti acolo cand isi arata vulva in fata camerei. insa pentru ca arata si un penis care le penetreaza, cu timpul dorinta ta de a le da cu limba s-a transformat in dorinta de a le face oral si lor cat si celor cu care o fac ele. asa ai acceptat inconstient sa fi atras si de barbati.
te sfatuiesc sa renunti definitiv sa te mai uiti la astfel de filme si sa vorbesti cu fetele, sa iti gasesti o iubita. daca nu faci asta mai mult ca sigur vei ramane bisexual.
nu esti gay si vad ca nu-ti place ideea, o demonstreaza faptul ca vrei sa scapi de asta.
asadar gata cu filmele de gen. fii hotarat si lasa calculatorul, iesi afara si cauta fete. este singura metoda.

6 răspunsuri:
| Scarlettt a răspuns:

Raspunsul lui Xpressureself e cel mai idiot raspuns dat vreodata pe aceasta problema! Filmele porno nu au nici o legatura cu orientarea sexuala cu care te nasti si pe care o imbratisezi cand incepe pubertatea(pentru ca atunci iti apar primele sentimente si se pun in miscare hormonii )... Da, este adevarat esti bisexual, adica te atrag si fetele si baietii, sau s-ar putea sa fii gay, dar mai asteapta vreo cativa ani pana sa te convingi. Stiai ca si animalele au alte orientari sexuale? (unele)
Sa nu te stanjenesti sau sa te simti prost din cauza orientarii tale sexuale niciodata! Daca cineva te judeca pentru asta, insemna ca e o persoana de tot rasul care nu merita atentia ta! Orientarea sexuala nu ai cum sa o schimbi, te nasti cu ea, cum te nasti cu trasaturile de caracter

| mihai69 a răspuns:

E foarte probabil că ești bisexual (nu te speria, sunt mulți așa, chiar dacă unii nu vor sau n-au curaj să recunoască). Dar asta nu implică neapărat să ai relații ȘI cu băieți - poate rămâne la stadiul de fantezie și chiar nu-i nimic greșit în asta.

| doctorandus a răspuns:

Orientarea sexuala e din nascare, nu se poate schimba.

| minrest a răspuns:

Nu ai inca o orientare clara, tocmai fanteziile de care vorbesti sunt esentiale in fixarea atractiei sexuale. Deocamdata esti straight, fereste-te de fanteziile cu baieti ca devii gay si atunci esti terminat. Nu e vorba sa te abtii de la ele fortat, ca ai avea efectul invers, fa o strategie ca sa le minimizezi, sa le marginalizezi in viata ta psihica. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Testul timpului. Cu timpul o sa te lamuresti ce vrei. Deocamdata pari a fi bi.
Daca nu vrei sa fii gay, iti impui sa nu te mai gandesti la baieti si sa nu intri intr-o relatie cu unul din ei.

Răspuns utilizator avertizat