| byabb a întrebat:

Am 14 ani si pana acum nu am avut nici un act sexual cu un baiat, dar m-am masturbat. Mi-am pierdut virginitatea pentru ca m-am masturbat?(nu am sangerat dupa). Va rog raspundeti-mi si mie.

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da si Nu. Depinde cum privesti virginitatea. In dictionar termenul defineste cineva care nu a avut nici un tip de raport cu incarcatura sexuala (masturbarea e o chestie sexuala). Termenul larg raspandit in cultura, defineste ca fiind virgina, o fata care are inca himenul intact (care nu a avut un contact sexual cu penetrare).

7 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca ti-ai introdus ceva in vagin nu mai esti virgina

| JustMeFlory a răspuns:

Foarte bine ca nu ai avut niciun act sexual! e mai bine sa mai astepti! Daca te'ai masturbat(fara sa introduci nimic in vagin)esti virgina inca...happy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Daca te-ai masturbat fara sa-ti introduci nimic in vagin esti virgina. Daca ai folosit vibrator sau ti-ai introdus altceva...nu cred ca mai esti.

| MarYoBenucci a răspuns:

Mdea happy daca de pe acum simti nevoia sa te masturbezi m-ai incolo nu sti ce poate fi big grin pop :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce voi domnisoare tinere va faceti rau cu mana voastralaughing sau in cel mai bun caz cu un vibratorrolling on the floor. Nu mai bine te combini la o cartela cu un baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti vreo 2 ani si sa ne intrebi atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca esti odata ce nu ti'ai introdus nimic...la fel si eu faceam doar cu degetelele imi frecam clitorisul si sunt ink virgina