| girllll a întrebat:

Am 15 ani si m-am indragostit de un baiat de la a12-a. El s-a cam prins ca-l plac si se da si el pe langa mine. dar nu cred ca ma place cu adevarat...nu-l cunosc nici foarte bine. dar cum as putea sa-l fac sa se indragosteasca de minesadstiu ca e cam stupida intrebarea, de fapt e stupida rau, dar chiar il iubesc:X astept pareri si skz ca am mai pus intrebareahappy

6 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Fa-l gelossmug
Folosestete si tu de un coleg de la tine din clasasmug!
Daca te iubeste cu adevarat va fi gelos pe colegul tau, daca nu!crying
NU MERITA!sad
Dar va fi gelos...ar fi minunat pentru tine!

Daca nu... uita-l! Oricum el se va duce la facultate si...il vei pierde.
Poate zice ca anul asta are bacul si nu vrea sa se ocupe si de altceva decat de invatat!

Nu stiu...eu te cred ca il iubesti!
Si eu tot 15 ani am...si nu stiu cum sa fac sa ii placa unui baiat de mine!:d

Deci iti inteleg sentimentulbig grin

SUCCES!love struck

| maryana5 a răspuns:

Cum poti sa zici "chiar il iubesc" daca ai spus ca "nu-l cunosc nici foarte bine"?
Probabil e atractia fizica, asta nu e iubire.
Incearca sa-l cunosti mai intai:firea lui, gusturile lui.

Cat despre o relatie nu pot decat sa presupun una de amicitie.Nu ca noi cei de-a 9a nu suntem dragute ci pentru ca ei se injosesc in fata celorlalti cu asa iubita. laughing
De multe ori nu sentimentele conteaza ci imaginea publicawinking

Reflecteaza la asta.

xoxo, mary

| GeoBoY a răspuns:

Nu ai cum sa il faci sa se indragosteasca de tine.
Dragoste nu vine cand vrea cineva anume, vine de la sine.
Poarta cu el o conversatie mai serioasa, poate se rezolva.
Sau pur si simplu fai niste "intepaturi"

SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il intrebi care sunt intentiile lui cu adevarat sh dupa...vezi tu

| enny_7219 a răspuns:

Sal...pai parerea mea e ca daca stie ca il placi si te ia la misto nu e chiar in regula, pare genul de baiat indiferent si cu ei o s-a cam ai dureri de cap pentru ca sunt cam...nepotriviti pentru fetele cu sentimente adev.sau poate ma insel eu si e ok baiatul. daca u vrei sa incerci pe pielea ta e in regula (cred)dar gandeste`te f bine la c faci.

incearca sal abordezi cumva ...de ex. ia id lui de mess si zi ca te plictisesti si nu ai cu cine sa vb poate te ajuta el si incepeti sa vb etc etc si la un moment dat zi ceva de genul te iubesc dar fa`o in asa maniera incat daca el te va lua la misto u sa-i zici ca ai glm iar daca o sa fieok dupa ce ii zici asta at... e totul ok.

succes!
pupici

| Al3xYoo a răspuns:

PAi nu-i spune direct ca il iubesti mai intai incearca sa fi doar prietena cu el si cand va intelegeti destul de bine iti imparti sentimentele.