| Andreea_8743 a întrebat:

Am 15 ani si sunt cu un baiat de 6 luni. In acest timp ne-am mai despartit dar el a ineput sa fie mai rece in ultimele 2 luni nu ma mai alinta nuimi mai zice asa des ca ma iubeste isi petrece mai mult timp cu prieteni. Ma cam neglijeaza. Nu stiu ce e cu el... Oare nu ma mai iubeste? Pe altcineva nu are! Nu vreau sa-l pierd il iubesc enorm! Ce sa fac? Help me!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, draga, mereu la inceput totul e roz, adica intalniri, apeluri non-stop, vorbe dulci, etc...Toate inceputurile sunt asa, la fel era si prietenul meu la inceput, ma suna intr-una, ne vedeam zilnic, imi zicea `te iubesc` din minut in minut, ma alinta in fel si chip. Dar, intre timp, a intervenit obisnuinta, oarecum rutina si e de inteles.Asa sunt baietii, nu ca nu te-ar iubi prietenul tau, doar ca au si ei nevoie de libertate, sa petreaca mai mult timp cu prietenii ca se simt ei mai in largul lor in preajma prietenilor.Bine,e de inteles ca mai sta si cu ei, dar nici sa te neglijeze total, daca e asa trebuie sa discuti cu el serios despre asta, sa isi faca timp mai mult si pentru. tine.
Daca te iubeste sau nu, el stie, dar iti poti da tu seama dupa comportamentul lui.
Daca nu iti spune des ca te iubeste, nu inseamna ca nu simte.

4 răspunsuri:
| InGeRaSh FitZoS a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie! am vorbit cu el si i'am spus sa fie sincer cu mine, vorbeste cu el si daca chiar nu vrei sa il pierzi spune-i sa mai incercati o data relatie sa fie ca la inceput sa va mai acordati o sansa... daca nu vrea inseamna ca s-a saturat de tinestraight face bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, poate nu-l mai atragi ca inainte sau poate simte nevoia de a mai petrece timpul si cu prietenii. In general in relatiile acestea foarte organizate, gen de la ora x pana la z in fiecare zi sunt cu tine. apare monotonia, acea chestie facuta zilnic devine deprindere. Este cazul sa iti i-ei inima in dinti si sa-l i-ei putin la intrebari, intreaba-l ce este cu acest comportament, bafta!:*

| Andreea_8743 explică:

Inainte era mereu cu ochii pe mine adica il interesa de mine... Acum daca patesc ceva ma lovesc zice daca nu esti atenta... Are si momente in care se comporta bine dar altele sunt oribile!

| Andreea_8743 explică:

Acum totul e oribil!