| LoveUbutUdontCare a întrebat:

E important sa zica "te iubesc"? Stau cu un baiat de o luna jumatate, si tin la el foarte mult.si el imi spune la fel; dar pana acum nu mi-a spus ca ma iubeste. Eu una il iubesc mult, ne cunaostem de mult timp, si ne placem reciproc la fel, tot de mai mult timp. El a avut inaintea mea o relatie cu o fata de aproape 2 ani, si s-au despartit de 5 luni. Oare inca o iubeste pe ea? el zice ca nu. Dc e cateodata rece si distant? Ce sa fac? Il iubesc prea mult (Amandoi avem 18 ani)

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Intr-o relatie e mai bine sa nu grabesti lucrurile,chiar daca astepti mult timp dupa acel "te iubesc",va veni,daca sunteti amundoi in aceeasi relatie,nedistanti si ma rog pe plan sentimental sa simtiti la fel. Daca mai cauta ceva la fosta lui prietena, se intampla pana in doua luni de cand s-au despartit si daca era sa regrete ca s-a despartit de ea, era mai distant sau daca inca ii mai placea de ea.Nu cred ca e rece si distant,uneori vrem sa fim cu o fata doar de mana si atat sa nu vorbim nimic,doar ai rabdare langa el.I-ai spus ca il iubesti stie si n-are altceva ce sa fie, decat putin suparat, baietii au felul de a ascunde de toata lumea ce ii supara si uneori e mai bine sa nu il intrebi si doar sa fii sprijin pentru el si relatia voastra.Salut si Numai Bine!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Confunzi entuziasmul cu iubirea reala. Bucura-te de relatia si potrivirea voastra.Nu presa lucrurile, nu-i aminti de lucruri care il deranjeaza si fa-l sa se simta perfect in preajma ta.Esti atat de entuziasmata de el si relatia voastra ca devii imprudenta.Calmeaza-te putin si,intelege ca intr-o luna si jumatate nu ajungi sa iubesti, nu fa si tu cum fac copiii astia de 14, 15 ani care intr-o saptamana se indragostesc,iubesc,se despart si sufera enorm!
O doza de maturitate nu-ti strica.Ia-o mai incet, analizeaza-ti bine sentimentele si intelege ca pentru a spune cuiva "te iubesc", mai intai trebuie sa o simti.Nu te poti juca cu cuvintele astea, in nici un caz!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cum frate sa-ti zica dupa nici 2 luni ''te iubesc!''?

Esti absurda!

Ai 18 ani dar nu gandesti logic. Dragostea vine pe parcurs, dupa luni bune in care va cunoasteti cu adevarat.

Inceteaza cu copilariile si nu il mai cicali de fosta ca poate d-aia este asa distant cu tine, plus ca te comporti ca o copila.

| LoveUbutUdontCare explică:

Nu ma intelegeti gresit...eu nu i-am spus ca il iubesc; nu am spus asta niciodata. Mi-e greu si mie s-o fac. Eu chiar il iubesc, si credet-ma ca stiu diferenta intre iubire si a fi indragostit... cu el am trecut prin multe, chiar inainte sa fim impreuna, si probabil de aceea m-am atasat asa tare. El imi zice ca tine la mine si ca ii sunt draga, si stiu ca vorbeste serios, dar eu simt mai mult decat atat pentru el. Eram doarn confuza. Cateodata sunt lucruri care mi se par doar mie, dar cateodata se repeta si imi dua de gandit. Nu criticati va rog, fara sa cunoasteti: nu l-am presat si nici nu l-am cicalit: am fost cat am putut de calma, si asta pot spune, pentru ca am lasat mult din orgoliu' meu pentru el, pentru ca tin mult la el si vreau ceva serios. Am asteptat dupa relatia asta mult si sper ca voi mai putea astepta si pentru acel Te iubesc.Chiar nu vreau sa se termine prea repede. Multumesc tuturor de pareri si sfaturi :*

| Radioactive a răspuns:

Asteapta ca totul va veni de la sine. Mai bine sa nu-l sperii incercand sa-i spui ce simti pentru el ca stii cum sunt unii baieti. Are nevoie de timp, mai ales ca sunteti impreuna de doar o luna si jumatate, cu toate ca va cunoasteti de 2 ani, avand in vedere ca s-a rupt de fosta acum 5 luni. Nu-l sufoca, s-ar putea sa-l indepartezi si mai mult. Succes!

| xXCrystyanXx a răspuns:

Daca nu esti sigura ca tine la aia nu ai ce sa faci.Trebuie sa-l lasi pe el sa-si limpezeasca gandurile. Uneori e rece si distant? Inseama ca in acele momente isi aduce aminte de ceva ce ii provoaca durere.Fi langa el si atunci cand il vezi distant ia-l pur si simplu in brate sau saruta-l.

| ισαμπελλα a răspuns:

E mult prea devreme sa iti spuna ca te iubeste...si poate ca tu esti prea entuziasmata de el si de relatia voastra de asta simti ca il iubesti.dar de la a fi indragostita pana la a iubi e mult...si 2 ani cu o alta fata e mult.nu il presa, nu il plictisi si fii putin mai distanta. poate asa o sa isi dea seama ce are langa el.happy