| Fatacuochicaprui a întrebat:

am 15 ani si vb cu un baiat de 18 ani, st impreuna de 6 luni, sh ne iubim foarte mult, doar ca acum ceva timp mi-a pus o intrebare la care nu ma asteptam, adica : " cand o facem sh noi?" iar eu m-am speriat sh am vrut sa ne desp, nu eram pregatita pentru asa ceva, insa el a tot insistat sa ne impacam, sh mi-a explicat ca daca nu vreau, nu o facem prea curand, acum nu stiu m'as impaca cu el pentru ca il iubesc ft mult, dar mi-e frica sa nu se repete, adica nah' oricum va veni sh vremea aceea, dar imi este frica, voi ce sfaturi imi dati? sa ma mai impac cu el, sa imi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

Ti'a promis ca te poate astepta. Deci nu ai nimic de pierdut daca te impaci cu el. Era de asteptat ca o sa se intample si asta, intrucat are 18 ani. Dar poate astepta, si e dispus sa o faca, deci ii pasa si de tine. Daca intrebarea se va repta prea curand, la fel de direct, nu cred ca merita sa mai stai cu el. Ai grija de tine! Si pentru viata sexuala, eu zic sa mai astepti. Inceperea vietii sexuale ne transforma in femei. Esti pregatita sa te simti femeie? Eu zic sa mai copilaresti. Oricum e hotararea ta. Bafta!

15 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

Nu trebuie sa cedezi presiunii facute de el. Daca te simti pregatita, fa-o, daca nu, nu.

| IrenneDrt a răspuns:

Ms mult de tot pentru sfat.esti o draguta! o sa tin cont de ce mi'ai spus :*

| nely19 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti, daca te iubeste te asteapta si daca va fi nvoie ...va veni de la sine si.:*

| anduta160 a răspuns:

Si eu la 15 ani am vb cu un baiat 1 an si ceva dar dupa ce m am despartit de el mi am dat seama ca nu il iubeam eu aveam 14 juma cand am inceput sa vb cu el si el17 juma diferenta de ani cam ca la tine dar nu m am culcat cu el si nu regret.acum suntem f buni prieteni eu am alta relatie dar ai grija nu fa cu pas gresit mai tarziu vei regreta:*

| вяυηєтα a răspuns:

Buna. Eu cred ca raspunsul la intrebare il poti stii doar tu. Ai incredere in el? Stii ca nu se va desparti de tine daca o faceti? Si mai ales: fa-o doar daca esti pregatita. Din spusele tale mi se pare ca el este dispus sa astepte, asta inseamna ca tine la tine. Dar nu o fa de dragul lui, fa-o daca vrei si tu. Daca te iubeste va astepta cat e necesar. Bafta!

| Daiana_1431 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Daca nu esti pregatita nu esti. Spune'i asta si poate va intelege daca nu, nu. Daca te iubeste cum il iubesti tu inseamna ca e de bine si te va astepta. Bafta happy

| bianca a răspuns:

Impaca-te cu el, nu trebuie sa iti fie frica.

daca iti zice inca odata aceeasi chestie si nu esti pregatita ii zici nu si gata, nu poate sa te oblige

viata sexuala o incepi daca esti pregatita, daca te-a dovedit ca te iubeste, daca il iubesti si tu si daca crezi ca merita sa fie primul baiat din viata ta

sper sa iei cea mai corecta decizie :*

| Fillaide a răspuns:

Nimeni nu te poate obliga sa-ti incepi viata sexuala, nici chiar iubitul tau.Eu zic sa va impacati (daca e asa cum spui-ca va iubiti foarte mult). Iar ceea ce tine de viata ta sexuala ar trebui sa ti-o incepi atunci cand te vei simti pregatita pentru acest pas, si sfatul meu:sa faci acest pas cu persoana in care ai foarte mare incredere.
Hai ca te descurci tu, ca esti fetita desteapta.Bafta!

| Ady93 a răspuns:

Buna, eu cred ca baiatul nu a vrut sa te sperie, a vrut sa iti comunice ca ar vrea ca in curand sa o faca, dar daca ti-a zis ca nu se grabeste asta mi se pare clar ca nu te obliga sa o faci sau nu te ameninta ca te lasa cu asta. Daca asta e cazu atunci impacate cu el, a zis frumos si nu avea de unde sa stie daca chiar erai pregatita sau nu, tot tie tia lasat alegerea, el doar sia exprimat dorinta. Explicai doar ca inca nu vrei si ca o sa te gandesti la asta.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

In primul rand ai 15 ani! Mai asteapta si tu ca nu mori. In al 2'lea rand e clar ca vrea doar sexwinking. Un baiat care te iubeste nu iti propune asa ceva, atat de direct :0)

| bluepuff a răspuns:

In primul rand relatia voastra nu e atat de avansata pentru sex! pariez ca ti-e rusine sa te dezbraci in fata lui, e evident pentru ca nu ai mai facut asta. Ar trebui sa ii spui, nu puteti sta pe loc doar cu saruturi si imbratisari si apoi dintr-o data sex! @Livia94 ii se pare absurd sa ii se puna mana pe fund. LoL, ce stupid. Cum sa ti se para frate absurd cand de fapt ii place. Ma rog, el ti-a zis ca te poate astepta, deci imapaca-te cu el. Si mergeti cu relatia inainte, cel putin daca nu faceti sex, o joaca ceva! daca mergi la el acasa, da bluza jos cateva zile, dupa si sutienu, pantalonii etc. Nu trebuie sa faceti ceva chiar daca va dezbracati, doar va jucati nu? poate si un oralwinking daca are placerea sa iti faca sau tu lui... trebui sa il satisfaci sa nu mai simta nevoia atat de intesa de sex si sa va cunoasteti corpurile. Chiar nu ai nici o curiozitate la el? il poti dezbraca incet incet chiar tu! putin tupeu, iar daca el va fi rabdator o sa te obisnuiesti, va reduceti doar la placere pentru cand va fi momentu sa faceti cu adv ceva.

| andreeada a răspuns:

Hello! ai doar 15 ani! gandest-te ca ai o viata in fata si virgina esti doar odata e clar ca vrea sa se foloseasca de tine daca nu vroia asta nu-ti propunea! cand va veni momentul o vei face ca simti sa o faci nu ca-ti impune el!

| Livia94 a răspuns:

Si eu sunt cu un baiat de 18 ani, dar am vb foarte deschiss despre chestia astasi ma accepta asa adica nu stiu eu ii permit nici macar sa imi puna mana pe fund pentru ca mi-se pare absurd.Nu te grabi, girl! ai toata viata inainte pentru asta.Virgin esti doar o data! iar daca nu te intelege dai cu flit! faci cum vrei dar asta e parerea mea! Pastreaza-tetongue

| Cristiano_4083 a răspuns:

Eu zic sa incepi eu am 14 ani si am inceput. dar sunt baiat, Cand nu o sa mai fi virgina o sa vezi ca e frumos si iti va placea te asigur eu.Bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-a referit baiatu cand face-ti si voi clatite cu gemlaughing