| Gabii_5973 a întrebat:

Buna am 16 ani si am si eu o problema. Pana acum nu am sarutat niciun baiat, insa este un baiat care vrea sa fie cu mine, dar imi este frica ca isi va da seama ca sunt total pe langa in arta sarutului. Nu o sa va cer sa imi ziceti cum se face, ci doar vreau sa va intreb cum ar reactiona oare daca i'as spune adevarul, adica imi este frica sa nu ma ia la misto sau sa rada cu prietenii lui de mine.
Voi, baieti, cum ati reactiona daca prietena voastra v'ar zice ca nu a mai sarutat pe nimeni niciodata?

8 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Asa eram si eu. La 15ani habar n-aveam sa sarut. Si intamplarea a facut sa am intalnire cu un tip de 25 de ani, care banuiesc ca iti dai seama: stia foarte multe. Ma temeam sa nu rada de mine, dar pana la urma m-am hotarat sa-i zic. Dar nu fi serioasa... spune-i pe mess, sau la telefon ca o gluma. De ex el era varsator si eu am citit undeva cum saruta varsatorii(cica cel mai bine din tot zodiacul) si i-am zis ca am citit asta si l-am intrebat daca e adevarat. La care el m-a intrebat daca vreau sa-mi arate cum saruta varsatorii. Si apoi i-am zis ca el e primul meu prieten si ca eu nu am mai sarutat nicun baiat pana atunci si ca are onoarea de a fi primul. Nu trebuie neaparat sa fie varsator acum... citeste vreun horoscop d'asta funny si inventeaza cevalaughing Si important nu-i spune asta cand e cu prietenii sa te ia in ras.Succes si nu-ti fa probleme, nu e greu deloc!winking

| fender92 a răspuns:

Tin minte ca si eu eram la fel, nu stiam cum se saruta. dar m-am lasat purtat de val.si am facut-o chiar bine.totul e sa nu iti fie frica. hai ca poti big hug bafta :*

fundita? puppy dog eyes

| SnicK a răspuns:

Cum as reactiona?
Ar fi cel mai frumos lucru, pentru ca...
NU CONTEAZA CUM SARUTI!
Tutorial:Se ia una bucata limba, se scoate din gura, de preferat sa aiba aroma de WinterFresh/Orbit/Capsuna se baga in una bucata Gura si Savurezi "gura/buzele/limba" partenerului ca pe o Shaorma.

| loveaholic a răspuns:

Sunt in situatia ta. nu am sarutat niciodata. cred ca sa ii spui este cel mai bine. daca chiar il placi. daca nu, nu risca sa afle ceilalti si sa rada. totusi, daca sunteti impreuna trebuie sa existe ceva loialitate intre voi. daca ii spui, eviti nesiguranta dinaintea sarutului si el stie cum sa te ia.

| aisha01eu a răspuns:

Nu trebuie neparat sa-i spui. de exemplu la mine prima oara cand am sarutat un baiat el nici nu si-a dat seama ca nu stiu sa sarut. Cand esti ce el totul vine de la sine asa ca mult succes. Sa nu ai frica! Te vei descurca! Placerea vine mancand. Apropo si eu tot la 16 ani am sarutat primul baiat.

| vm_8252 a răspuns:

Mai bine găseşte un tip care să te-nveţe fără să puneţi suflet şi-apoi ştii sigur că n-o să te faci de râs tongue

| pipik a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine, desi in izua de azi baietii numa sa faca misto zice. Dar oricum daca te va intelege si nu va rade de tine inseamna ca te place cu adevarat, daca rade inseamna ca vroia numa o aventura cu tine. Deci pana la urma faptul ca nu stii sa saruti te va ajuta happy Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general baietii vor fete mai nepricepute happy pentru ca nu pot fi comparati cu altii sau pentru ca le considera cuminti, mai speciale big grin
Sa nu iti fie frica... mai rau e pentru baieti pentru ca fetele sunt mai critice... si asteapta prea multe big grin