| Anonimakissyou a întrebat:

Hey tpu....Am o problema cu un baiat.
El ma place foarte mult si mi-a zis asta si eu il plac destul de mult, e un baiat atent, dulce si sensibil.E cu un an mai mic ca mine.Am fost impreuna cu el,dar ne-am despartit pentru ca am crezut ca asa e mai bine, dar nu a fost.
Problema este ca el e destul de voinic si gras, iar eu sunt mult mai slaba. Oare sa fiu impreuna cu el? Imi e frica sa nu afle copii si sa rada da noi sau sa fac misto de mine.
Voi ce ziceti?
Funda

Răspuns Câştigător
| FanulMeu a răspuns:

De ce te intereseaza ce spun alti?
Nu ai specificat varsta ta si a lui deci presupun ca ai undeva la 12-14 ani, trebuie sa faci ce iti place tie, nu asculta rasetele altor oameni, nu ei traiesc viata ta, si daca vei continua sa fi atenta la ce spun oameni despre tine nu vei fi fericita si vei ajunge sa regreti.
Dupa parerea mea fi cu el, nu ai nimic de pierdut mistourile si rasetele va vor intari pe amandoi.
Ar fi bine sa specifici varsta ta sa iti pot da un sfat ceva mai detaliat.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârsta ai?

| WaterDrop a răspuns:

Lasa`l si combina`te cu unul care arata perfect ca sa`si bata joc de tine si sa te insele cu alta. De ce ai vrea langa tine un baiat atent si sensibil care atunci cand iti este foame, poti musca din el.Asculta`i pe copiii care rad de tine, stiu ei ce zic si vor ajunge departe in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce relevanta are faptul ca el e gras si tu esti slaba? Pe asta se bazeaza o relatie? Eu zic sa nu te bagi in nicio relatie momentan, esti prea imatura.

| OMFGConrad a răspuns:

Lasă-l, l-ai face să slăbească pe fond nervos.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

"Oare sa fiu impreuna cu el?"
Secțiunea "Clar-văzătoare" nu este aici.
Dar din cate ai scris tu, trag următoarele concluzii:
Nu iți place asa de mult de el. Căuți motive pentru care ar trebui sa iți placa de el, dar când te-ai despărțit de el ai făcut-o pentru că știai că asa e mai bine. Nu a fost mai bine pentru că nu a mai fost cineva care sa iți acorde atenție asa cum erai obișnuită.
Ești o persoana superficială care este interesată de aspectul fizic și de părerea altora. Dovadă de imaturitate ceea ce probabil e normal dacă ai 12 ani.

| DaniiBrown a răspuns:

Sfatul meu este urmatorul...
Sa iti vezi de treaba ta alaturi de acel baiat sa va impacati si sa va daruiti iubire, nu conteaza ce spune x, y sau z acele persoane care vorbesc nu au altceva ce sa faca mai important decat sa va vorbeasca pe voi. Si daca fac misto? si daca rad care ar fi problema voastra? Caini latra, ursu merge! Ia-ti iubitul si duceti-va in parc, plimbati-va mult si bine, iesiti la o inghetata, la o plimbare cu barca ca-i frumos afara happy Iesiti doar voi 2 atat! ca daca iti iei prieteni dupa tine sa nu asiste la certurile voastre ca dupa vor rade de voi, dar pe voi sa nu va intereseze lumea. Bafta!

| IsabelaElena1 a răspuns:

Nu conteaza cum arati tu sau cum arata el conteaza sa va iubiti!