| Aℓina:* a întrebat:

Am 16 ani si sunt cu prietenul meu de 1 an si 4 luni.Eu il iubesc enorm de mult si as face orice pentru el si stiu ca si el ma iubeste cu toate ca uneori nu imi arata.

De cateva zile ma tot intreaba dk vreau sa ma culc cu el ca avem ceva timp impreuna si ca o sa ma iubeasca si mai mult dk fac pasu asta si sa nu`mi mai fie frica ca nu o sa se intample nimic rau dupa...insa mie imi e cam fricastraight face
Mai ales ca el ma`mai mintit sh acu 2-3 saptamana cea mai buna prietena a mea mi-a zis ca la vazut cu alta.Eu am vorbit cu el si l`am intrebat si m`a mirat faptul ca nu a negat doar a zis:"cine ti-a zis gurita". Am stat cam 3 zile suparata dar l`am iertat pentru ca il iubescstraight face

Credeti ca merita sa`mi incep viata sexuala cu el?straight face

Dati`mi un sfat va rogstraight face

multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Liza0o0 a răspuns:

Daca el chiar vrea atat de mult si nu poti s il potolesti; sa stii ca nu este neaparat ca sa nu mai fi virgina; stiu mai multe fete care sunt virgine dar nu isi fac,, gaurica,, ci o fac prin sex oral sau anal. Oral adica in gura si anal in fund.Totusi...mai bine ai verifica chestia cu alta fata.
Urmareste-l si tu sa vezi ce face, uite cum faci:
1. Te imbraci in haine in care el nu tea mai vazut(sau te-a vazut rar)
2.Iti pui ochelari de soare
3.Iti pui palarie sau sapca
4.Nu iti lua acelasi geanta/ruxac; ia si tu una imprumut de la mama tawinking
5. dai telefon ca pleci pentru 2 zile cu nu stiu cine in afara orasului tau.
6.Il astepti la bloc si dupa ce pleaca il urmaresti, dar nu il privi exact pe el ca dupa isi da seama ca il urmaresti! Mai prefate ca te mai uiti la magazine, la tel, etc.
si7. daca se intalneste cu o fata in urmatoarele 48 de ore NU TE DUCI DIRECT LA EL SA VEZI CE SPUNE! dupa cele 2 zile cand stie el ca te-ai intors spune-i ca l-a vazut prietena ta cu o fata si o descri; daca recunoaste, nu minte. Daca spune ca nu e adevarat, in acel moment il parasesti si gata!winking te rog sa imi dai fundita, dar nu este neaparat daca nu iti sunt folositoarewinking

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-o sa te iubeasca nici mai mult, dar nici mai putin, ci exact atat cat te iubeste acum. Mie mi se pare ca esti prea mica pentru viata sexuala (mult sub varsta minima recomandabila medical) Asta inseamna ca riscul tau de a face cancer de col uterin va creste de vreo noua ori. Daca iti poti asuma acest risc, plus toate responsabilitatile necesare: analize, dus la ginecolog la fiecare 6 luni, analize si consultatii relativ scumpe, risc de sarcina (nu exista metoda de contraceptie 100% sigure), responsabilitatile privind avortul sau nasterea, protectia impotriva bolilor cu transmitere sexuala, atunci, o poti face.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Lol, un an şi 4 luni şi tu te miri că te întreabă asta?!
Pfff... ai 16 ani, fiziologic eşti pregătită.
Dacă nu vrei, lasă-l în pace şi oricum ajunge misogin.
Şi-apoi vă miraţi de ce fug băieţii de fete virgine!
Aşa sunteţi aproape toate! Ţineţi omul enşpe mii de ani şi apoi vă miraţi de ce merge la alta!
N-am înţeles de unde mama dracu' mentalitatea asta potrivnică vieţii sexuale.
Sexul nu este ceva rău!
Ce ţi-e şi cu virginele superficiale...
Nu-ţi meriţi prietenul deloc!
În mod normal, corect şi omenesc, orice aşteptare stupidă şi prelungită peste un an este înjositoare şi batjocoritoare la adresa lui.
Dacă nu ai de gând să faci asta, spune-i, lasă-l să meargă la alta cu care ÎN MOD CERT are să-i fie mai bine.
Dacă ai de gând să faci asta, începeţi cât mai curând cu petting-ul şi nu uitaţi de protecţie.
Să mor de pricep ce mama naibii recomandă stupizii de-aici să aştepţi!
Viaţa trebuie trăită!
Salut!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca nu te simti pregatita pentru asta n-o face. Se pare ca nici nu ai prea multa incredere in el, iar daca va legati mai mult situatia ar putea deveni chinuitoare. Asculta sfatul Brigaelei pentru ca e singura de aici in masura sa dea un raspuns competent, iar sfatul meu e sa mergi cu incredere inainte si sa incepi viata sexuala atunci cand vei fi pregatita sa ti-o asumi cu bune si rele.

| madalicious a răspuns:

In locul tau nu as face asta, mai ales, daca l-a si vazut o prietena de a ta cu alta tipa. As mai astepta sa vad ce face.winking Daca el, devine rece, indiferent, inseamna ca nu ii convine asta, si ca are si pe alta, care ii ofera ceea ce tu refuzi.

Bafta.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Sincer dupa cate zici tu nu ti-as recomanda a te culca cu el.Cica o sa te iubeasca mai mult daca faceti asta... l-ai iubi tu insa totul are o limita. daca ai sti ca e baiat serios mai da dar daca ai aflat atunci ce ai aflat nu iti zic sa faci asta
Ai grija

| lays a răspuns:

Eu nu m-as culca cu el daca as fi in locul tau, in cazul in care te-a inselat.asta nu e de iertat.insa daca prietena ta a mintit, gandeste-te bine ca oricum nu mai e mult si ti-l ia alta.are si el nevoibig grin

| Duhovnicul a răspuns:

Eu nu pricep de ce va trebuie prieteni daca nu sunteti in stare sa va implicati intr-o relatie cu tot pachetul ( inclusiv sex ). Deci pe bune acum, candva trebuia sa te intrebe si chestia asta ca doar e firesc.
Evident, nu spun ca o relatie inseamna numai sex, dar este destul de important intrucat si aceste experiente foarte intime fac parte din viata de cuplu. Duceti-va mai bine si sariti coarda pana mai cresteti.

| paramore a răspuns:

Nu, pentru ca o sa te lase cu ochii in soare, mai bine pune-l la niste probe ca sa vezi dk chiar merita

| stweety10 a răspuns:

Eu zic sa nu faci pasul astawinking

| claudiea79 a răspuns:

Nu merita e smecher. nu te poate santaja sa te culci cu el. nu te va iubi. te poate parasi dupa ce face swx. asteapta pina la 18 ani. sa fii matura si pregatita pentru sex. nu este o fericire. trebuie sa ai raspundere si maturitate

| hai_si_tu a răspuns:

Eu sunt total de acord cu Kongeriket, intr-un an si 4 luni nu ti-a castigat increderea? eu cred ca merita sa faci pasul, dar daca tu simti ca nu este bine nu o fa, ascultati vocea inimii!:*

| NDY a răspuns:

Nu merita. ))

| parazitu_8805 a răspuns:

Nuuuuuuuuuu! Nu merita, mai asteaptawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! In nici un caz! Gandeste-te la 22-23 de ani cand o sa fi la facultate o sa fi inconjurata numai de baieti buni si vei fi destul de matura te vei duce in cluburi cu prietenele te vei distra maxim atunci ce vei face? Vei intalni un baiat super dragut de 25 de ani si vei vrea sa te casatoresti cu el si sa fi fericita.si el cand iti va zice "Nu, nu ma pot casatori cu tine. tu ti-ai inceput viata sexuala tocmai la 16 ani cand erai frageda, micuta si dulce, imi pare rau cine stie prin cate maini ai trecut" cand iti va zice asta ce vei face? Te rog eu gandeste-te bine, si spune-i NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face asta cu e un tantalau ai auzit:-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita pentru ca el este mai mic decit tine

| adriana97_5200 a răspuns:

Askulta daca tot asa va continua sa nu accepti dar daca va spune ca te va lasa daca nu tei vei culca cu el... el chiar o sa te lasse... daca cu adeevarat te iubeste el isi va tine dorintele sale de a incepe cu tine o viata sexuala

| ellys1081 a răspuns:

Parerea mea este sa nu te culci cu el daca te-a inselat cu altcineva