| londonlondon a întrebat:

va rog mult, acordati-va putin timp sa-mi cititi ce am de zis. Sunt cu prietenul meu de 9 luni, tin sa precizez ca amandoi suntem clasa a 10-a ma iubeste,il iubesc,si de asta sunt sigura. Imi arata in fiecare zi cat de mult ma iubeste. Cert e ca, noi am luat-o intai incet, nu am mers unu la celalalt acasa,si daca am mers,am stat si am vorbit si ne-am sarutat, nimic mai mult. Stie foarte bine ca vreau sa-mi incep viata sexuala dupa 16 ani jumatate,si nu ma preseaza in nici un fel,dar in ultima vreme, am inceput sa fim apropiati si din punct de vedere fizic (atingeri prin haine, etc ) si mie imi este destula teama, pentru ca simt ca as fi pregatita sa o fac.atunci cand ne excitam reciproc,simt ca nu imi sta nimic in cale si ca sunt pregatita. Va rog,dati-ma cateva sfaturi.Eu as vrea sa mai astept,si in plus,si daca as face-o imi este foarte frica de consecinte,adica sa nu se intample sa raman insarcinata sau ceva gen, chiar daca vom folosi cu siguranta protectie ( prezervativul ). Va multumesc mult!

23 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Folosești prezervativ nu rămâi însărcinată stai liniștită dar e prea devreme eu zic să stai până la 17-18 ani apoi să îți începi viața sexuală. Între timp puteți să vă satisfaceți reciproc, tu îi faci lui oral el își face ție oral, asta dacă numai aveți răbdare.

| londonlondon explică (pentru Azµre):

Iti multumesc mult pentru raspuns, dar nu aleg oralul, mi se pare foarte dezgustator, mai ales pentru varsta mea.

| londonlondon explică (pentru Azµre):

Nu,oral nu, in nici un caz. mi se pare foarte dezgustator pentru varsta mea. iti multumesc oricum pentru raspuns!

| h3r a răspuns (pentru londonlondon):

Bravo.

| sixteen16 a răspuns (pentru londonlondon):

Oralul nu este deloc dezgustator. este dezgustator daca exista probleme de igiena, ceea ce nu cred big grin incearca o data, o sa vezi ca nu e deloc rau!

| londonlondon explică (pentru sixteen16):

Hmmm...mie asa mi se pare big grin si nu, nu exista probleme de igiena, in nici un caz.

| Azµre a răspuns (pentru londonlondon):

Am precizat dacă numai aveți răbdare... nici eu nu recomand oralul aiurea în tramvai și spun asta pentru că am o vârstă nu am avut o prietenă, două, am avut multe și nu le-am lăsat să-mi facă oral și nici eu nu le-am făcut lor... Am așteptat persoana potrivită, relația potrivită. Așa că ai și tu grijă la anumite alegeri/decizii.

| londonlondon explică (pentru Azµre):

Da,o sa am.Mie una mi se pare foarte naspa chestia aceasta ( oralul ) probabil pentru ca inca nu am o varsta prea mare.Nu o sa apelez decat in viitorul indepartat, si atunci daca ar fi. In fine, raspunsurile voastre m-au ajutat sincera sa fiu. Va multumesc happy

| Azµre a răspuns (pentru londonlondon):

Acum ești mică dupa 20 de ani o să vezi cum este... eu îți garantez că îți va place ca partenerul să îți ofere un oral.

| londonlondon explică (pentru Azµre):

Nu ma refer aici la mine, ma refer la el. eu sa-i dau lui. big grin mi se pare..scarboslaughing

| Azµre a răspuns (pentru londonlondon):

Concepția fiecăruia acum nu știu ce înțelegi tu prind oral, să nu te gândești că ești nevoită să îl termini la tine în gură sau pe față cu atât mai mult să înghiți ce scoate... nu pur și simplu în momentul acela îl termini pe sâni sau în altă parte.

| londonlondon explică (pentru Azµre):

Pur si simplu, nu`as putea. in fine, iti multumesc si tie happy have a nice day! or ..night laughing

| h3r a răspuns:

Buna. Sunt sigura ca nu esti pregatita sa-ti incepi viata sexuala. Parerea mea este sa mai astepti, in plus prietenul tau nu te preseaza. Ai tot timpul din lume pentru a intretine relatii sexuale, oricum nici macar varsta de 16 ani nu este una favorabila. Tu inca esti in crestere, nu esti dezvoltata nici fizic in totalitate, nici moral. Mai ales tie iti este teama. Bine, asta e un lucru normal, toate trecem prin asta. Insa se vede clar ca nu esti pregatita.
Mai asteapta, o sa vina si momentul potrivit!
Take care draga mea.

| londonlondon explică (pentru h3r):

Da,sincera sa fiu chiar imi este teama! Dar uneori, cand sunt cu el, simt ca sunt pregatita, nu ma mai intereseaza nimic.Asta este problema... cand imi dau seama sigur daca sunt pregatita cu adevarat? Multe dintre prietenele mele au facut-o, si mi-au povestit, si din ce mi-au relatat ele nu e mare lucru, dar eu totusi sunt nesigura. Pentru mine e "mare lucru " Iti multumesc si tie, pentru raspuns!

| h3r a răspuns (pentru londonlondon):

Draga mea, imi place cum gandesti in mare parte.
Un sfat : nu te lua dupa prietenele tale.
Doar ai si zis! Pentru tine e "mare lucru", pierderea virginitatii, unele te trag dupa ele, altele doar te previn. Asa ca ai mare grija cu asta.
Tu o sa faci cand esti total pregatita. Atunci cand nu o sa-ti fie teama de consecinte, cand o sa fi sigura pe tine, cand vei avea tot sprijinul prietenelui tau si o sa fi indeajuns de matura. Doar atunci va fi momentul potrivit. O sa-ti dai seama singura, draga mea.
Ai grija ce decizii iei, nu te lasa influentata.

| londonlondon explică (pentru h3r):

Da,asa este! Iti multumesc tare mult pentru sfaturi! M-au ajutat enorm.

| h3r a răspuns (pentru londonlondon):

N-ai pentru ce, draga mea... daca o sa ai nevoie de ajutor, stii cum sa dai de minehappy.
Take care si tine-o tot asa!winking

| londonlondon explică (pentru h3r):

Aaaa..da..cred ca stiu big grin sunt noua pe acest site. iti multumescbig hug

| h3r a răspuns (pentru londonlondon):

Daca esti noua nu o sa poti deocamdata :*, esti utilizator junior.
Iti voi lasa eu mesaj cu id-ul meu.
kiss.

| AllCapone a răspuns:

Nu este neaparat sa-i faci un oral, dar daca tot zici ca sunteti apropiati ai putea sa incepi prin ai frecao.(vorbesc la modul serios)

| heilig a răspuns:

Daca tu te simti asa... probabil ca ai cam fi pregatita. Acum, tu esti singura care stii ce ai de facut.

| Bibimem a răspuns:

Daca tu te simti pregatita si crezi ca el e cel ales ce mai astepti? Nu conteaza varsta sau ma rog conteaza dar pana la urma e alegerea ta. Si o data ce va protejati nu are de ce sa-ti fie teama. Fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. Succes :*

| londonlondon explică (pentru Bibimem):

Da,stiu foarte bine asta, doar ca pentru mine conteaza mult si varsta. happy Peste 16 ani jumatate. De abia am implinit 16