| DeniAli14 a întrebat:

am si eu o problema mai complicata dupa parerea mea. Acum cateva zile am avut un prieten la care am tinut enorm de mult si inca mai tin si il iubesc. El este din Bucuresti, are 16 ani iar eu sunt din Cluj si am 14 ani. Ne-am cunoscut pe un site-u, iar eu i-am cerut id-u de mess. Am vorbit cateva zile dupa care l-am intrebat daca are prietena, iar el mi-a raspuns "nu" asa ca mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine. Raspunsul primit a fost "da". Am stat cateva zile impreuna iar eu am primit de la un prieten hi5-u lui in care avea poza cu actuala lui prietena, asa ca l-am intrebat de ce m-a mintit, mi-a spus ca nu stia ce sa zica deoarece a inceput sa ma iubeasca foarte mult si sa tina enorm la mine. Eram tristi amandoi in acele zile, dar am hotarat sa ramanem amici. Am inceput sa vorbim din nou cum vorbeam inainte, cand ne alintam unul pe celalalt, asa ca l-am intrebat daca ma mai iubeste si mi-a zis "da normal ca te iubesc". Dar intr-o zi lucrurile s-au racit si l-am intrebat ce e cu el, mi-a zis ca nu are nimic si ca totul e bine. Am mai vorbit cateva ore iar apoi l-am intrebat din nou daca ma mai iubeste, iar el mi-a raspuns "pai nu prea". Am avut o discutie cu el despre aceasta problema si i-am zis de ce azi imi zice ca tine enorm de mult la mine si ca ma iubeste, maine imi zice ca nu ma mai iubeste, iar poimanie ca nici macar nu mai tine la mine. Cred ca s-a suparat din cauza asta dar eu il iubesc enorm de mult si as vrea sa o uite pe actuala lui prietena si sa fie cu mine, dar nu stiu cum sa fac din moment ce suntem atat de departe unul de celalat desi mi-a promis ca atunci cand va face 18 ani va veni la mine sa ma vada indiferent daca o sa mai fim impreuna sau nu. Asa ca v-as ruga sa ma ajutati si pe mine spunandu-mi cum sa il fac sa ma iubeasca si sa fie cu mine, iar pe prietena lui sa incerce sa o uite?

Răspuns Câştigător
| AdRyAnA3 a răspuns:

Pai daca te iubea cu adevarat ar fi lasat-o de mult pe prietena lui pentru tine. Incearca sa vb cu el si sa-i ceri scuze pentru ce iai spus dar totusi prin ce ai spus tu aveai dreptate. Eu daca as fii in locul tau nu las crede ca o sa vina sa te vada, astea sunt promisiuni pe care toti baieti le fac.
Dar daca tu il iubesti atat de mult mai vb cu el poate poate isi va da seama ca tu il iubesti mai mult decat el merita.

5 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Pana la 18 ani uita si cum te cheamalaughing

Mai mami lasa`l in pace, iubirea la distanta nu tine nici daca te pui tu si`n cap si`n ce vreihee hee

Bine exista un caz de 1 la 1000[DMN ajuta sa fii unul din acele cazuri...]

Totusi... fa ce`ti dicteaza inima...doar ea stie ce e cu tine si astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deni`:X
Esthii colega meabig hug
Te cunosc destul de bine:* Si te atasezi foarte usor de o persoana! Te imprietenesti repede cu totihappySi i iubesti pe toti la fel de multhappyDupa cate te cunosc eu...si dupa cate mi-ai povestit tu.eu cred ca`l iubesti cu adevarat, si crezi in aceasta relatie! Daca crezi cu adevarat in aceasta relatie poate va tine,! dar pentru a tine trebuie sa vorbesti mereu cu el, ca sa nu te uitelaughingStiu si eu... el e in Bucuresti, nu sti ce face el acololaughingCred ca in aceasta relatie cel mai important este "SINCERITATE"! El trebui sa fie sincer cu tine, sa-ti zica tot adevarul! Denisaa a meaa, e indragostitaa:*! Deni. daca nu o sa tina relatia.sa nu fi trista! iti gasesti tu altusmug

| DeniAli14 explică:

Dar ar lasao pe prietena lui pentru mine, doar ca suntem departe unul de celalalt de asta el inca sta cu ea. Mi-a zis ca daca as fi eu din Bucuresti ar sta cu mine.

| raul123 a răspuns:

Buna sunt raul... daca vrei sa te ajut poti sa ma bagi in lista de mess pentru ca este o treaba mai intima... olaru_lazar sunt on dupa 2-3

| Dienutza_5997 a răspuns:

Chiar crezi ca te va cauta la 18 ani?laughing fi realista deschide`ti ochii tongue ca baietii promit multe si mai ales la distanta dintre voi te poate mintii foarte mult big grin nu cred ca exista vreun baiat care sa fie sincer 100% de obicei o relatie la distanta nu merge prea bine big grin mai ales in cazul vostru la varsta asta big grin meriti ceva mult mai bun big grin cauta si u un baiat din orasul tau ca sunt destui iar baiatul din cluj daca nu a indraznit sa iti spuna eu in locul tau nu as crede faza ca a inceput sa te iubeasca foarte mult acum e alegerea ta ce vei face dar eu as spune ca meriti ceva mult mai bun big grin:*:*