| uniqueeme a întrebat:

am 16 ani si sunt indragostiata de un barbat care are 29 de ani. Stiu ca e un pic mai mare decat trebuie, dar problema cea mai mare este ca el e profesor. Sunt constienta ca nu are nicio familie ( ma refer ca nu e casatorit) si cred ca si el ma place. Nu imi preda la clasa, dar s-au intamplat multe lucruri. De exemplu am fost la pregatire la el pentru ca eram curioasa si am observat ca ma place doarece ii tremuaru mainile si avea si pupilele dilatate, in plus s-a apropiat usor de mine, iar eu m-am indepartat si acum regret. Nu este genul de om pervers care sa profite de fete tinere, insa imi este greu. Ceva ceva acolo este intre noi, dar stiu ca si lui este frica iar eu nu stiu ce sa ma fac. Stiu ca eu gresesc enorm, dar va rog ajutati-ma cu un sfat.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,nu baga omul la puscarie nevinovat,sau,ma rog, aproape nevinovat.
Ai rabdare, macar sa implinesti 18 ani!

| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu zic ca nu e o problema varsta neaparat dar adevarata problema ar fi faptul ca el e profesor si u inca minora si daca cumva afla oricine de la tine din scoala pe el s-ar putea sa-l bage la inchisoare iar de tine va rade toata lumea. u faci cum simti. baftahappy!

| alexandru04 a răspuns:

Stai linistita.ca orice relatie a-ti avea voi doi.nu va tine.doar va profita de tine ca esti tanara.si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se par ciudate semnele care tu le identifici si care inseamna pentru tine ca il atragi.Adica ca tremura cand te vede,da este un semn clar si chiar ca are sentimente si emotii puternice pentru tine,dar pupilele dilatate? Eu stiam decat ca daca te priveste atent,fix si dulce inseamna ca te place. Daca vrei sa te apropii de el nu stiu,incearca sa-i atragi atentia prin scoala,sau mai mergi la pregatire,dar cred ca este greu sa ai o relatie cu el,poate nici el nu vrea asta si vrea sa se indeparteze si exista si sansa sa profite de tine deci ai grija orice ar fi nu te lasa usor,incearca sa-l privesti atent sa-i atragi atentia cu gesturi subtile,poate iti raspunde si el si se infiripa cv. Poti sa te duci la el sa-l intrebi ce mai faceti domnul profesor,sa incepi o conversatie.E cam complicat,gandeste`te bine daca vrei sa ai ceva k el,poate o sa regreti pe viitor, dar este posibil si sa-ti para rau ca nu ai incercat nimic pentru ca riscurile sunt frumos daca merita asumate, iar daca esti o tipa indrazneata ai si mai multe sanse sa-l cuceresti.

| adya7792 a răspuns:

Stiu ca in dragoste e acceptat orce da risti o exmatriculare daca vei reusi sa-l cuceresti! tu decizi! eu iti urez succes in orce decizie iei