| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un barbat cu 19 ani mai mare decat mine, este casatorit, are 2 copii si pe deasupra mi-a fost si profesor. Intr-o zi mergand prin oras m-am intalnit cu el. M-a invitat la o cafea, apoi am mers in parc, unde ne-am si sarutat (el a facut primul pas). Acum ma suna in fiecare zi, ne vedem des... Nu stiu ce sa fac mai ales daca este casatorit, sa il evit sau sa incerc sa lupt pentru. el, chiar daca diferenta de varsta este mare eu il iubesc enorm de mult.

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca esti indragostita,mai bine renunti,eviti.
Daca vei continua idila cu el, vei pune suflet si vei suferi enorm.N-o sa-si lase familia, indiferent ce v-a spune.
Si sa zicem c-o va face, tu asta vrei de la un barbat? Ce crezi de caracterul lui, insurat cu familie iese cu pustuaice sa-si condimenteze viata sexuala.
Nu diferenta de varsta ar fi problema.Stiu ce e palpitant, tentant, provocator, aproape tot te face sa continuii.Dar tu vei sfarsi singura, trista umilita.

| Sociopat a răspuns:

Bullshit.

| StăpânulLuiIsusHristos a răspuns:

"Psihologia voastra pare simpla ca muia
Cand va ia dracu de c***e si...ALELUIA"

| Felys a răspuns:

Te vezi cu el impreuna peste 10 ani,deja el o sa fie batran,se duce dragostea cum ai clipii,nu se merita sa lupti pentru asa ceva,tu il iubesti dar el iubeste doar tineretea ta de care nu mai are parte acasa, parerea mea e ca usor, usor sa iti faci ordine in minte si sa iti revii din aceasta dragoste nepotrivita, sa incerci sa iti faci prieteni apropiati varstei tale, sa iti cauti o alta atractie sanatoasa care sa o inlocuiasca pe aceasta total nepotrivita tie

| Alishia a răspuns:

Wow...just a second...nu crezi ca e cam mare? Nu iti suna ca si cum el ar vrea sa profite de tine(mai exact:sex si gata)? Tu chiar crezi ca exista sentimente intre voi, cred ca daca existau macar avea tupeul sa recunoasca in fata sotiei ca existi dar cred ca ea habar nu are ce face barbasu.Plus ca sa zicem ca ar merge ok, s-ar desparti de sotie.ce faci mai departe? O sa traiti fericiti pana la adanci batraneti? Astea sunt povesti de adormi copii vin-o inapoi in realitate, cauta in puii mei pe cineva mai de varsta ta diferenta de maxim 10 ani.

| Miky1 a răspuns:

Mergi inainte, e o experienta unica.dar nu pune suflet.Nu o sa-si lase familia pentru tine.

| momo0988 a răspuns:

Gandeste-te daca tatal tau ar avea o aventura cu o fata cam de varsta ta cum crezi ca te-ai simti tu? Dar mama ta? Nu incerca sa desparti o familie happy

| violetamarcu a răspuns:

Tu iti doresti o familie? Crezi ca o vei avea alaturi de el? Iti place sa te acunzi tot timpul? Crezi ca nu meriti mai mult?