| MrszAlien a întrebat:

Am 16 ani si sunt virgina. As vrea sa-mi ziceti si mie niste metode de satisfacere sexuala fara s-a ma dezvirginez.

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Iti bagi un beclaughing si-l lasi acolowinking a ba nu, ca asa te dezvirginezi. Cred ca voi puneti intrebare de astea din kuza ca vreti sa faceti sex, dar daca afla parintii? Vai, vai. au ceva la cap si parintii astia. Sa face ce vrea cine o vrea.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sa faca*

| TeoPT a răspuns:

Poti sa te satisfaci in fel si chip, daca o faci singura esti virgina

daca faci sex, nu mai esti.

| Derye a răspuns:

@ingeras, aberezi. Una e dragostea, alta e sexul. Invata sa faci diferenta.

| AndutzaAndu a răspuns:

Ăăăă...masturbarea? Grea întrebare, frate!

| εїз a răspuns:

Te poţi masturba, îţi poţi băga un deget în vagin, e mare greutate?
Sau dacă vrei să te simţi mai bine, cumpără-ţi un vibrator, şi ţi-l bagi uşor uşor, te vei simţi mult mai bine.
Dar dacă îţi bagi anumite lucruri, poţi face infectie, aşa că mai bine, doar masturbează-te dacă vrei să te simţi bine, exclude obiecte.

| nighter a răspuns:

Foloseste un lubrifiant si atinge usor zonele genitale cu degetele sau un vibrator variind miscarile din timp in timp pentru a afla unde stimularea este mai puternica.

Multe femei cred ca clitorisul este prea sensibil pentru o stimulare directa de aceea poti incerca prin masajul intregii vulve trecand incet spre interior cu degetele prin miscari delicate. Lasa-te purtata de imaginatie pentru a creste excitarea. Fii rabdatoare dar deca placerea dispare si tu nu atingi orgasmul este cazul sa te opresti. Nu fii dezamagita pentru ca e posibil sa fie nevoie de mai multe incercari pentru a te relaxa complet si a ajunge la orgasm. Cand simti o tensiune crescanda in zona vaginului si o crestere a temperaturii inseamna ca te apropi de orgasm.

Continua sa te stimulezi deoarece daca te opresti aceste senzatii vor disparea si va fi dificil sa le obti imediat. Clitorisul devine din ce in ce mai sensibil in timpul masturbarii chiar daca stimularea are loc direct sau iar orgasmul are loc cu valuri de contractii vaginale. Multe femei agreaza diverse forme de contact genital in timpul orgasmului. Ori o stimulare continua ori o apasare a zonei vaginale.

| alexandrucr a răspuns:

Ia un castravete si indeasa-l acolo!

| Linguritza a răspuns:

Daca ai 16 ani si inca esti virgina. Sfatul meu este sa nu incepi cu masturbari sau alte lucruri care sunt pentru satisfactie. Multi de pe TPU spun despre masturbare si satisfactiile astea sexuale de la varsta asta sunt normale sau altele. Acum daca vrei sa ma asculti sau nu eu iti zic sincer daca iti incepi de acum cu viata sexuala cu masturbarea sau alte procedee de satisfactie mai tarziu o sa iti doresti sa nu fi inceput niciodata caci aceste satisfacerii te schimba total la minte, corp, comportament. Daca o sa vrei toatea astea sa incepi si tu cu satisfactiile astea sa te simti bine eu zic sa mai astepti destul. Si apropo dragostea adevarata nu este cea care necesita sa faci dragoste in pat cu aceea persoana, aceea este mai mult satisfaceri intre voi. Dragostea adevarata este cea care are rabdare, asteapta, nu se supara pe persoana iubita, ii pasa foarte mult de persoana iubit, doreste sa stea cat se poate de mult cu persoana iubita si cel mai important din toate acestea este aceea "De a vorbi bland cu persoana iubita". Aceasta este dragostea cu adevart nu aceea prin a face dragoste in pat. Si de asta iti spun cel mai important lucru nai sa mai simti dragostea cu adevarat in inauntrul tau daca o sa incepi cu toate astea. Iti doresc succes si poate o sa iti vina mintea la cap. Acum sa curga cu toate batjocorelile la adresa mea caci am spus niste lucruri prea adevarat pe care voi nu le vedeti, oricum sunt obisnuit.

Gandeste-te bine.

| adrianaa a răspuns:

Mangaie`te laughing

| Spark10 a răspuns:

Sex oral/masturbare.