| TeodorescuM a întrebat:

Am 17 ani jumate, si ieri mi-am inceput viata sexuala.
Am facut sex neprotejat, doarece cu prezervativ nu intra, aluneca.
El mi-a spus sa stau linistita, ca atunci cand ii vine sa ejaculeze, se opreste.[ nu-si da drumul in mine, sa zic asa ]
Este posibil sa raman insarcinata?
Ciclul l-am avut de pe 16 pana pe 21 mai, ultima data.
Help! :-s sad

6 răspunsuri:
| Izma a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti ramane insarcinata. Dar fa un test de sarcina, sa fi sigura!

| Christal a răspuns:

E mai greu prima data.dar de acum in colo sa nu mai faci fara prezervativ.happy daca intra mai greu poti incerca sa folosesti lubrifiant si se rezolva.
cat despre acum nu cred ca e nimic grav.in mod normal nu ai fi in perioada de ovulatie deci este okhappy

| Sniker a răspuns:

Sunt sanse mici sa stii. Oricum daca faci test de sarcina, fa-l peste 2 3 saptamani, dar eu zic sa nu te panichezi

| Machiavelli_3716 a răspuns:

Bey fratilor nu va mai "jughiniti", mai ales pentru prima data, fara sa va documentati.Normal ca este posibil sa ramai insarcinata.In timpul frecarii baiatul elimina un lichid preejeculator asemanator spermei care are aceleasi proprietati ca spermatozoidul doar ca este in proportie mult mai mica.Riscul exista.Mergi la un control, asta ca sa nu ai suprize pe viitor.
Grija mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu :p daca nu a ejaculat in tine...nu exista nici o sansa sa ramai.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștită. Si ca sa nu intri în panica, sa știi ca o sa îți întârzie putin următoarea menstruație dar stai liniștită nu ești însărcinată, e normal sa îți întârzie după primul contact sexual. Imaginează-ți și tu e ceva nou pentru corpul tău și trebuie sa se "acomodeze"
Bafta.