| DiannaDiia a întrebat:

Am 18 ani aproape, iar prietenul meu 20. El a mai avut relatii sexuale, insa la mine a fost primul. Suntem de 8 luni impreuna, iar prima data cand am avut contact sexual, nu l-am dus pana la capat din cauza erectiei (emotiile). De atunci am mai avut multe contacte sexuale, toate fara nici o problema. Acum o luna am avut infectie urinara si nu am putut intretine relatii sexuale. Acum am vrut sa o facem iar; prima data a avut erectie, insa dupa aceea nu a mai reusit, oricat am incercat amandoi sa provocam asta. Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Cred ca-ti pui prea multe intrebari. De ce si pentru ce? Trebuie sa fii spontan, cand vine vorba de sex si sa lasi lucrurile sa curga de la sine. Daca n-ai chef azi, o lasi pe maine. Poate ca omul era obosit sau se simtea stresat. Erectia e strans dependenta de starea psihica a barbatului. Daca are o zi proasta, e si normal sa nu-i mai functioneze. Nu trebuie sa pui presiune pe el in caz ca are probleme o data, pentru ca s-ar putea sa-si creeze un blocaj psihic din cauza asta si sa nu i se mai scoale nici cu viagra.

| DiannaDiia explică (pentru Alcyon):

Nu-l stresez :-) chiar nu ma deranjeaza faptul asta. Ma gandesc mai mult la el, se streseaza ca nu m-a putut ''satisface'', iar dupa aceea ma tot intreaba daca a fost bine, eu incercand sa-l calmez, sa-i spun ca totul a fost bine.

| Alcyon a răspuns (pentru DiannaDiia):

Atunci sfatuieste-l s-o ia mai usor, ca nu trebuie sa castige niciun campionat.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai epuizat, luati o pauză de cîteva zile o săptămînă, si să mănince multe fructe si legume proaspete, să bage țelină, si atungi o să vezi că rupe patul cu tine cu tot.

| RAY a răspuns:

Pai daca a avut erectie si a ejaculat logic ca nu mai avea erectie imediat, daca dupa un timp de doua, 3 ore tot nu avut e o problema de fapt cu sangele care numai ajunge in testicule recomand un mers la doctor sau sa incerca sa se masturbeze, sa mance usturoi e dovedit ca ajuta, cu viagra s-ar putea rezolva dar nu mereu, se masturbeaza des?

| MiruD a răspuns:

Pai daca zici ca a mai ejaculat o data, nu isi revine iar asa repede. Trebuie sa il lasi macar cateva ore. Depinde si de el.
Pana se strang ""micutii zburatori" la loc, dureaza!

| DiannaDiia explică (pentru MiruD):

De obicei faceam de 3-4 ori, una dupa alta..nu avea probleme inainte :-) insa acum...

| HPPJATO a răspuns:

Daca ati facut-o de atatea ori poate corpul lui nu a mai simtit nimic special. Incearca sa introduci niste noi pozitii sexuale si incercati sa vedeti daca el mai simte ceva.

| Rome0Oo a răspuns:

Incerca sa-ty bagi un deget in urechi in timpul sexului