| andreea89_9301 a întrebat:

am 18 ani si am facut sex cu prietenul meu care are 19 ani suntem impreuna de 3 ani jumate in fine el m. a facut sa ma simt ca in al noualea cer big grin la incepu imi era frica dar dupa el a avut grija stiind ca amandoi suntem virgini. ne iubim foarte mult credeti ca am sanse sa ma lase singura daca afla ca sunt insarcinata desi nu sunt dar daca mai facem o data sex cred ca o sa raman.thinking vreau parerea voastrabig grin

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i tranti o asemenea "bucurie",nu poti stii cum va reactiona!
Invata sa te protejezi,exista pastile anticonceptionale,prezervative,folii contraceptive,cauta pe net metode contraceptive si nu te juca!
Un copil nedorit e un copil chinuit si un adult problematic si-l ai pentru toata viata,nu un sfert de ora pana sa te plictisesti!
Sexul inseamna placere, dar si responsabilitate, draga mea!
Protejati-va!

| PrecioussGirl a răspuns:

Pei protejati'va ca sa nu ramai!
nu ai de unde sa stii ce se va intampla data viitoarewinking asa ca pentru siguranta voastra ar fi bine sa va protejati.

| lilstar a răspuns:

Folositi prezervativ! Nu ai auzit de metode de contraceptie? De sa stai la mana sortii? Nu e bine sa te joci cu focul.

| angelfromabove a răspuns:

Pai depinde daca va iubiti forte mult nu cred dar incepe si tu o discutie cu el si intreaba l parerea lui despre a avea un copil

| scuipanela a răspuns:

Ai auzit de prezervative?

| Emmmiii a răspuns:

Pai daca te iubeste cu adevart faptul ca ramai insarcinata nu va fi o problema prea mare, dar gandeste-te ca sunteti inca niste copii, chiar daca sunteti foarte indragostitu unul de celalalt nu trebuie sa va grabiti.Dar nu iti fa griji prea mari daca va fi cum spui tu sunt sigura ca asta o sa va apropie si mai mult, daca va iubiti cu adevarat si aveti grija unul de celalalt. happy

| andreea89_9301 explică:

Nu m.am gandit pana acul la prezervativ dar multumesc pentu idee de acum voi folosi big grin :*

| PrecioussGirl a răspuns (pentru andreea89_9301):

Eu zic sa te informezi mai bine in legatura cu metodele contraceptive (pilula de a2a zi, anticonceptionale etc). cand iti incepi viata sexuala ar trebui sa fi foarte bine informata de tot ce tine de acest subiect.