| oanamaria1992 a întrebat:

Buna am 18 ani si inca sunt virgina mi-e frica sa incep viata sexuala straight face nu stiu ce sa fac sa nu-mi mai fie teama de acest pas dati-mi si mie un sfat va rog frum. fundita

Răspuns Câştigător
| Zuzu6235 a răspuns:

Asta dovedeste ca nu esti pregatita inca. nu trebuie neaparat sa incepi viata sexuala. nu o fa dintr-o obligatie sau de curiozitate. gaseste persoana potrivita care te face sa iti doresti cu adevarat acest lucru. daca te temi in legatura ca doare, ei bine este adevarat ca va durea la inceput, deoarece himenul se va rupe si va curge putin sange.dar este o durere placuta si am auzit multe fete care si-ar mai dori sa mai treaca prin prima experienta sexuala. teama mai are un rol: inseamna ca nu esti pregatita sa preiei consecintele. poate sa decurga extraordinar de bine, la fel ca si f prost. trebuie sa te astepti la orice. chiar si la faptul ca prietenul tau poate disparea dupa acea noapte de amor si sa nu il mai vezi. dar cazuri de astea sunt rare. actul sexual nu trebuie absolutizat.este o experienta ca oricare alta. e firesc sa te temi de necunoscut. have funwinking

10 răspunsuri:
| VacutzaRoscata a răspuns:

Daca nu esti pregatita, nu trebuie sa o faci
mai asteapta pana nu iti va mai fi teama

| VIPlidia a răspuns:

Ce sfat sa iti dam? Chiar daca ai prieten,tu nu esti obligata de nimeni sa ii dovedesti ca il iubesti intretinand relatii sexuale cu el. Daca cineva te obliga,sau te roaga sa faci sex/dragoste cu el,si iti vine sa cedeti gandeste la asta:Este deminitatea ta ca femeie,o sansa ai sa pierzi virginitatea, sansa asta fa-o speciala.
Cand te vei simpti destul de matura si pregatita, iti poti icepe viata sexuala.

| BbyMic a răspuns:

Felicitari!

| piccola_6990 a răspuns:

Hey si eu in kurind voi avea 18 si la fel sunt virgina, da te inteleg vrei si tu sa cunosti acesti sentiment. suntem in aceeasi situatzie...dar crede-ma trebuie sa faci aceasta cand simti cu adevarat ca esti pregatita... si vrei acesta din tot sufletul, indiferent de virsta)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste pozitiv. Tuturor oamenilor ne este frica de lucruri noi. Cu totii am trecut prin ce treci tu acum. Trebuie sa fii informata cu privire la contraceptie, riscuri si restul depinde de tine si cel mai mult de partenereul tau( o persoana de incredere, intelegatoare ).
Cand vor trece anii iti vei da seama ca acum te ingrijorezi degeababig grin si ca totul e mai simplu decat pare.
O zi frumoasa sa ai! Ai grija de tine!

| CosmaX_5613 a răspuns:

Nu mai asculta de cei din jurul tau! Toata schema este sa ai INCREDERE deplina in tine si in partenerul tau! Nu o sa iti para rau! Succes in continuare!

| Ella_5215 a răspuns:

Pai ce sa-ti spun...
esti sigura ca vrei asta cu adevarat? daca ai dubii nu te grabi, trebuie sa fii sigura ca esti pregatita si sa stii cu cine o faci.
Sa stii ca nu conteaza ca ai 18 ani. Daca crezi ca el e alesul ai putea sa incerci. Mai mediteaza asupra acestei decizii ca mai tirziu sa nu-ti para rau. Succes! cred ca merit funda asa-i?!? tongue?

| RyuzakiKun a răspuns:

De ce te grabesti? Iti dau un sfat nu te lua dupa altii...Eu m-am luat de multe ori dupa altii si acum ma confrunt cu probleme destul de grave. Iti spun opinia mea: De ce sa faci sex inca de pe acum? Eu zic ca mai ai destul timp...

| claudiu_8687 a răspuns:

Mai asteapta nu te grabi

| oanamaria1992 explică:

Multumesc tuturor celor ce mi-ati raspuns va pup si am sa ma gandesc cu siguranta bine la ceea ce o sa fac:*