| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 20 de ani si doresc sa aflu cum pot sa-mi maresc penisul macar cu cativa centimetrii lungime, momentan il am in jur de 10cm in erectie si duc un chin zilnic cu rusinea asta, inca sunt virgin din cauza asta pentru ca imi e teama ca iubita mea o sa rada de mine si o sa ma parasesca sau orice femeie de altfel. Dar de curand aceasta doreste sa facem sex si nu stiu ca sa fac pentru ca si ea e virgina si eu la fel si mie imi este foarte teama si rusine de cum o sa procedez sau de cum o sa reactioneze ea. nu stiu ce sa fac, as incerca sa cumpar produse online alifii sau pastile dar nu stiu daca ajuta, ma gandisem sa imi tai si ata dar am inteles ca e o tampenie, va rog mult dati-mi un sfat orice as putea face pentru ca imi doresc sa incep viata sexuala si sa fie una placuta!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lungimea pe care o ai este absolut suficienta ca sa satisfaci orice femeie normal conformata. Deci problema este strict in mintea ta. Ca sa o rezolvi, ai nevoie de un psiholog care sa iti scoata din cap ideea gresita si persistenta pe care o ai.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu stiu, oricum eu sunt 6 zile din 7 in depresie de psiholog stiu sigur ca am nevoie

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai foarte mult timp liber

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o statistica privind marimea standard ca si lungime a penisului care sa corespunda pentru diferite segmente de varsta si nici pentru toate ''pasaricile''normal dezvoltate. Insa pe baza masuratorlor efectuate in intreaga lume de catre echipe de cercetatori si specialisti la cererea firmelor producatoare de prezervative, a reiesit ca lungimea penisului barbatilor variaza ca dimensiune/lungime in functie de regiuni ale globului precum si grupe de populatie, rasa, etc. Din masuratori a reiesit ca lungimea medie statistica a penisului barbatilor adulti din Romania activi sexual se situeaza la valoarea de 12, 73 cm. De asemenea este stabilit tot pe baze stiintifice si medicale ca maturizarea completa a organelor genitale masculine se incheie in jurul varstei de 16-17 ani, astfel ca in concluzie la varsta ta marimea penisului nu mai poate fi modificata si vei fi nevoit sa te multumesti cu ceea ce te-a inzestrat natura. Practic un vagin normal are adancimea de 9-10 cm, deci poti satisface sexual aproape orice femeie mai ales daca vei apela si la ajutorul degetelor a buzelor si a limbii. Insa toate aceste valori trebuiesc privite cu retinere fiindca sunt totusi subiective si/sau pur orientative. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consulta un doctor, el te-ar sfatui mai bine cu problema ta happy...

| venividivici2017 a răspuns:

Asta e acum, nu te da batut.Inventeaza si tu altceva care sa o duca in extaz, foloseste limba si sigur o vei innebuni daca o sa iti dai interesul asa cum ea se asteapta.Acum trebuie sa fii inventiv, important e ca ai pe cineva!

| anonim_4396 explică (pentru venividivici2017):

Asta asa este

| udrescuf a răspuns:

Cred ca ar trebui să încerci titan gel. Nu e foarte scump dar merita.

| anonim_4396 explică (pentru udrescuf):

Nu, nu e bun deloc...
Nu există așa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru udrescuf):

Stii pe cineva care a incercat sau vreun rezultat cu reusita?

| anonim_4396 explică (pentru udrescuf):

Dacă tu ești în stare să crezi ce zic ăia, ești un mare idiot, prost.

| udrescuf a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred dar daca este chiar foarte ne multumit de lungime o poate incerca. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In situatii disperate esti in stare sa crezi orice