| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu acum 3 luni. Primele dati m-a durut putin, dar apoi a inceput sa imi placa. Nu am putut sa am orgasm in interior. In ultimele 3 saptamani nu prea am mai facut sex asa mult deoarece nu prea am avut timp din cauza jobului, plus ca nu am mai avut chef. In astea 3 saptamani, am facut-o de cateva ori dar m-a durut destul de rau si nu am putut sa continuam. Ma poate lamuri si pe mine cineva ce se intampla? De ce ma doare din nou? Si de ce nu pot avea orgasm in interior?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că trebuie ceva mai mult timp pentru ca vaginul tău să se obișnuiască să fie penetrat. Și să rămână obișnuit. Altfel, se „strânge" la loc.
Ca să ai orgasm vaginal, la fel, trebuie să treacă o vreme. Dacă te masturbezi, poți să te înveți singură cum să ajungi acolo. Dar mai întâi, învață-l pe cel clitoridian. E posibil să nici nu mai vrei altul pe urmă! Ei, după ce reușești singură, învață-ți și partenerul să facă ceea ce îți produce plăcere și o să reușiți.

| Necunoscut112 a răspuns:

Foarte puţine femei ajung să aibă orgasm vaginal. Multe nu o să îl aibă niciodată.