| queneen a întrebat:

Cand mi-am inceput viata sexuala m-a durut extrem de rau si mi-a curs si putin sange.Eu nu fac sex incontinuu, o data la cateva saptamani sau luni.De ce ma doare de aproape fiecare data cand fac sex dupa cateva saptamani, luni? E din cauza ca s-a 'strans' vaginul?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau actele sexuale pe care le intretii in acest moment sunt dureroase si posibil/probabil vor fi si in continuare tot la fel de neplacute si dureroase dintr-un motiv cat se poate de simplu de explicat. Chiar daca dezvirginarea ''pasaricii'' tale a avut loc in urma cu mai mult timp, din cauza faptului ca pana in prezent ai intretinut un numar foarte mic de acte sexuale si probabil nici nu practici masturbarea intravaginala, asta inseamna ca in acest moment fibrele musculare din constitutia vaginului tau sunt in continuare rigide si lipste de elasticitate dar si prea putin intinse si din acest motiv lumenul vaginului (diametrul) a ramas/si este in continuare foarte stramt, mult prea ingust. Astfel ca atunci cand este introdus penisul in vagin, muschii vaginali sunt intinsi cu mult peste limita lor de intindere/alungire si apare senzatia de durere care este mai mult sau mai putin accentuata in functie si concordanta cu grosimea penisului partenerului de sex. Daca vei incepe si vei practica in mod sistematic autosatisfacerea prin masturbare intravaginala realizata prin metoda ''degetica'', cel mai probabil in scurt timp vaginul va fi in mod cert suficient de mult largit incat actele sexuale sa fie placute si satisfacatoare de fiecare data. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza lipsei de experienta in a face sex.

| Sofer a răspuns:

E cam puțin o data la câteva săptămâni. Cat mai des trebuie.