| floricika_1940 a întrebat:

Am 18 ani si mi am inceput viata sexuala. Dupa terminarea contactului sexual, pe mine incepe sa ma usture vaginul, de ce? Tin sa mentionez ca ma spal zilnic.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ai o infectie genitala, fie luata de la partenerul tau, fie luata de pe maini nespalate, organe genitale nespalate inaintea contactului sexual. Trebuie sa te duci cat mai repede la ginecolog pentru investigatii si tratament, fiindca astfel de infectii se agraveaza pe zi ce trece si ajung sa lase sechele.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E normal ceea ce ti se intampla, asta pentru ca prietenul tau isi ''face loc'' si te doare!

Abh
| Abh a răspuns:

Te speli zilnic unde? Sper ca nu in vagin, pentru ca asta e cea mai sigura metoda sa distrugi flora saprofita a vaginului si sa-ti predispui mucoasa vaginala la infectii. Poate ca nu esti lubrifiata destul inainte de penetrare( asta e rolul preludiului) sau poate ca ai o candidoza. Nu ar strica sa mergi la un consult ginecologic.