| beth900 a întrebat:

am 20 ani si in aceasta luna martie mi-a venit de 2 ori: prima data 14.03 si acum 29.03( insa nu arata ca un ciclu normal) prima data 14.03 mi-a venit fara durerile care le am eu de obicei si mai putin ciclu. oare sunt insarcinata? am facut cu prietenul meu neprotejat si a terminat in mine...astept sfaturile voastre si raspunsurile voastre. multumesc

Răspuns Câştigător
| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Nu neaparat poti fi insarcinata! Poate ai racita! Luna asta si eu am avut de 2 ori, si am o luna chiar si mai mult sa intretin relatii sexuale! Sunt doar niste scapari un alb cu putin sange in el sau demulte ori un negru inchis.Mie mi se pare normal si de la suparare si de la stres iti poate vine si de 3 ori ciclul inapoi dar nu normal cum vine in anumite perioade cand ai dureri si etc!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se poate ca una din 'menstruatii' sa fi fost un avort spontan, dar nu sunt sigur, in mod normal ovulul fecundat se fixeaza pe mucoasa uterina la 3 saptamani de la fecundare, daca a fost avort spontan trebuie sa fi fost dupa acea data. Cel mai bine te poate lamuri un medic ginecolog.

| beth900 explică:

m-ai linistit putin... luna aceasta chiar am fost stresata... s-ar putea asta sa fie cauza. iti multumesc. vad ce se mai intampla in urmatoarele zile

| beth900 explică:

Zenithf multumesc pentru raspuns, dar sa fi fost un avort fara sa simt o durere ceva?

| beth900 explică:

@Zenithf multumesc pentru raspuns, dar sa fi fost un avort fara sa simt o durere ceva?

| putulicasmotocita a răspuns:

Trebuie sa colectezi ciuclul intr-un bol si sal bei la miezul nopti pentru a nu a mai fi nevoie sa elimini asa mult