| MckormicEmma a întrebat:

Bună, am 20 de ani și am avut primul contact sexual, neprotejat, cu prietenul meu.
El m-a penetrat doar puțin dar de multe ori, pentru ca aveam dureri mari.
Încă sunt virgină, himenul nu s-a rupt și nici sângerări nu am avut.
El nu a ejaculat absolut deloc.
Știu că am făcut o prostie ca să nu ne protejăm.
Dar aș vrea să știu, dacă s-ar putea sa rămân însărcinată, știind că eram în perioada ovulației?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca a avut loc un act sexual, nu mai esti virgina. Nivi gravida nu poti fi pentru ca nu a ejaculat in tine.

| Goete a răspuns (pentru Emilian65):

A doua afirmatie nu e neaparat valabila. Daca a ejaculat inainte cu pana la 2 ore aprox. si nu a urinat, poate avea cartus pe teavawinking

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea poti sa ramai insarcinata in conditiile descrise de tine.

| Sofer a răspuns:

Nu ramai gravidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ești virgină.

| Teo29 a răspuns:

Exista un risc dar minim, pe viitor, recomand sa cumperi si sa ai tu protectia la tine mereu, ca marea ``iubire`` daca afla ca ramai gravida si nu vrea si el sarcina, stii ce rapid dispare?

Asa se intampla in 90 % din cazuri. Inteleg ca placerea e lui e alta, dar ai si tu grija de tine...

Nu mai zic de BTS.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, singurul mod prin care ai putea e doar daca acel om si-a dat drumul in tine

| LilWatamaloon a răspuns:

Parerea mea e ca nu cred ca exista posibilitatea sa ramai gravida din moment ce nu a ejaculat in interiorul tau tipul, plus ca nu mai esti virgina.Himenul nu are legatura cu asta, e doar o bucata de tesut, nu demonstreaza ca esti virgina sau nu.

| Fabyana307 a răspuns:

Nu poti ramane însărcinată.