| anonim_4396 a întrebat:

Am 30 de ani si sunt intr-o relatie de vreo 2 ani cu un tip pe care il iubesc foarte mult! Problema cea mai mare este ca s-a schimbat foarte mult. Nu imi raspundea la telefon (si nu sunt genul pisalog), imi spunea ca vine la o anumita ora sa iesim dar nu mai venea si isi inchidea telefonul. Mereu avea cate o scuza pentru ce se intampla. L-am intrebat ce se intampla, de ce s-a schimbat, ce anume l-a schimbat. Raspunsul lui era acelasi "ti se pare tie!". Am fost chiar de acord sa nu ne vedem vreo 2 saptamani, timp in care sa se decida in privinta relatiei. Bineinteles ca s-a suparat si tot eu am iesit vinovata. El locuieste in alta localitate, la 40 km de mine.
In urma cu cateva zile, o prietena care are niste cunostinte in localitatea de unde este iubitul meu, mi-a spus ca a aflat ceva: e insurat. Va dati seama ca a cazut cerul pe mine. Nu l-am mai cautat, nu am vrut sa deranjez. Il iubesc foarte tare! In fine, dupa cateva zile m-a sunat el, ne-am vazut si l-am intrebat direct daca e adevarat. A negat... A zambit... Si n-a mai zis nimic. A plecat lasand un mare semn de intrebare.
Intrebarea mea este cum sa aflu daca intr-adevar este casatorit? Din cate am inteles, casatoria este recenta, de un an si ceva... noi eram impreuna.
Daca este intra-devar insurat, ma retrag si il las sa isi traiasca viata. Nu vreau sa fiu amanta cuiva, doar pentru ca acesta neaga ca nu este casatorit.
Cum pot sa aflu, fara sa agit prea tare spiritele?

Va multumesc!
Caty

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa inteleg ca nu purta verigheta?!

Pai daca ii stii numele real, te poti interesa la starea civila, sau rogi pe cineva sa intrebe printre vecinii lui, sau pe administrator, sau, sa vezi daca in acea localitate poarta verigheta!

Dar eu am serioase indoieli ca te vei simti mai usurata!

Incearca sa-l uiti si cauta un tip care sa te merite, si la care, daca se poarta dubios, sa-i ceri buletinul, ca sa te convingi ca e liber!

| lays a răspuns:

Pai eu cred ca e. daca nu era iti zicea clar, nu zambea ca sa-ti dea de inteles altele.crezi ca nu e constient ca o sa-l lasi daca afli ca are nevasta? zicea ceva, nu era tampit sa taca, si sa te piarda.deci.tu stii cel mai bine.eu asa cred, ca e insurat.ai putea sa-ti faci drum pe acolo, prin localitate pe la elthinking nu stiu ce sa zic.ai grija.nu destrama o familie. tie nu ti-ar placea sa se intample la fel! bafta!

| picea a răspuns:

Imi pare tare rau dar cred ca prietena ta avea dreptate, daca nu ti raspunde la tel sau i l inchide atunci nu e de bine, spune-i in fata ori i mi spui adevarul ori merg la tine in localitate sau acasa si tot aflu, asta chiar de nu o vei face dar oricum se va speria putin si poate va recunoaste.BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine ar fi sa te duci la el unde locuiesti si sa te convingi singura, daca iese altcineva in intampinarea ta zici ca faci un stiudiu, gasesti tu o scuza, sau daca nu ai curaj urmarestel

| adryano_3550 a răspuns:

E un iresponsabil mai bine ti-ai vedea de treba ca altfel vezi tu ce ai de suferit dupa, nu te mai culca cu el orce-ar fi, culcate cu orice alt barbat dar cu el nu altfel nu poti sa-l uiti. iti urez succes.