| XyYx a întrebat:

Nu stiu cum sa incep, insa voi incerca sa sintetizez cat pot de mult. De cateva luni am o relatie cu un baiat, il iubesc enorm. La inceput nu am vrut sa stau cu el deoarece mai avusesem o relatie inainte de 1 an de zile si fostul ma inselase si ma mintise in ultimul hal, si am cazut intr-o depresie si foarte foarte greu mi-am revenit. Timp de un an si ceva nu am mai dat atentie nimanui, si chiar imi era bine, eram fericita. Dintr-o data a aparut el, actualul, Andrei. Il cunosteam de multi ani stiam ca e un baiat mai special, mai diferit fata de altii, avusese o relatie de 6 ani de zile, insa se despartiese de ea. Mi-a spus ca ii place de mine, am inceput sa ne cunoastem mai bine si m-am indragostit si eu de el, am ajuns sa il iubesc. In lunile astea de cand suntem impreuna ne-am inteles foarte bine, nu ne-am certat deloc, tot timpul imi spunea ca ma iubeste cel mai mult si eu la fel pe el. In ultimele zile s-a schimbat ceva. Nu ma mai cauta asa des, il sunam doar eu, abia imi raspundea la mesaje. De obicei seara vorbeam mult la telefon insa in ultimul timp abia vorbeam 2 minute, sau iesea cu baietii si imi zicea ca imi da mesaj cand ajunge acasa, dar nu mai dadea. Ma simteam tare aiurea, plangeam ca simteam ca ceva nu e in regula, am discutat cu el si mi-a zis ca are niste probleme pe la serviciu dar ca eu nu am nici o vina, si ca ma iubeste la fel de mult ca si inainte si ca se bucura ca am intrat in viata lui. Vineri am vorbit cu el la telefon pe la ora 5. Era cu un prieten. Apoi seara am tot incercat sa sun si nu imi raspundea. Am tot incercat sa sun, fiindca imi facam griji pentru el, insa fara niciun raspuns. Abia am putut dormi noaptea, ma gandeam numai la el. A doua zi, adica sambata, l-am tot sunat. Suna insa nu raspundea si insistam deoarece stiam ca nu are credit sa ma sune inapoi. Niciun raspuns. Seara, am zis sa il sun pe prietenul lui pentru ca eram tare ingrijorata si l-am sunat.El nu avea numarul meu, i-am spus cine sunt insa nu a inteles, a crezut ca sunt fosta lui prietena Diana, cea cu care statuse 6 ani. L-am lasat asa sa vad ce zice, si mi-a zis ca a vorbit si cu Andrei acum cateva minute si ca i-a zis ca nu mai vrem sa iesim asta seara si se gandise ca poate ne-am razgandit. Eu am ramas asa deoarece aia e la facultate la Timisoara, si l-am intrebat pe baiatul asta, pai tu esti la Timisoara? Si a zis el ca da, ca am venit cu Andrei, dar eu sunt prin oras, ca daca voi nu ati vrut sa iesiti am iesit eu. Am ramas proastaaaaaaa, am plans toata noaptea, sunt intr-un hal de nici eu nu ma recunosc. Deci el este la ea, iar eu sunt o fraiera. De sunat eu nu il mai sun, astept sa ma caute el, daca m-o mai cauta, insa nu stiu cum sa ii zic ca am aflat. Sa fiu mai rece, mai indiferenta sa astept sa vad ce imi zice, de ce nu mi-a raspuns la telefon, si cand ma intalnesc cu el sa ii spun ca stiu, si ca nu meritam sa imi faca asta? De ce toti baietii isi ba joc de fetele cuminti care ii iubesc? De ce?sad Il iubesc enorm, dar ma doare sufletul si mi se rupe inima, nu mai pot sa mai am incredere in nimeni, nu mai pot sa mai trec peste sad. Ce sa fac avand in vedere ca stam in acelasi oras si ne vom intalni mereu, nu vreau nici sa ma cert cu el, el mi-a spus ca pentru fosta nu mai simte nimic si ca au ramas prieteni buni, dar nu stiu ce sa cred. Cum sa abordez situatia?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ceea ce sti sa nu te creada fraiera si fi tu cea care il lasa balta

| Auslesse a răspuns:

Capul sus! orice s-ar intampla, viata merge inainte!
numai bine!happy

| neutrino a răspuns:

Relatia ta s-a sfarsit si tu nu doresti sa intelegi realitatea.

| Azµre a răspuns:

Vezi-ți de viață înainte, nu te mai uita în urmă, vezi de alt băiat, tu singură îți faci sânge rău.

Răspuns utilizator avertizat
| IREros a răspuns:

Viata ta nu e sfarsita, banuiesc ca esti tanara dupa cum povestesti poate sub 25 de ani. Ai spus ca ti-a fost bine dupa ce ai plans dupa un prost, ceea ce inseamna ca ai plans degeaba, acum de ce repeti fapta? este clar ca nu merita sa versi o lacrima dupa el. Asa cum crezi tu ca toti baietii sunt prosti si insala, asa cred si eu despre fete, eu am cautat o viata o fata ca tine, insa toate erau luate de tampiti, voi de obicei aveti tendinta de a tine pe cei ce va apreciaza cu adevarat in "friend zone", si cautati un fat frumos, dupa care vai ce prosti sunt baietii, cand de fapt e, vai ce proaste suntem. Cand tu atragi ca un magnet numai tampiti nu inseamna ca toti sunt tampiti, problema e la tine.

Sfatul meu e sa il bagi undeva (daca iti e rusine baga-l frumos), si cam gata. Daca ti-a facut asta si o sa iti boceasca ca se schimba, ca nu e cea ce crezi, blablabla, sa nu crezi nimic.

Practic ar trebui sa te fi invatat minte de prima data si sa nu mai suferi, eu unul dupa ce m-am ars prima data la deget, a 2-a oara nu s-a mai intamplat, chiar daca m-am jucat cu focul. Crede-ma cand iti zic ca exita baieti buni, numai ca trebuie sa ii cauti. Iti doresc numai bine.

| __1978_xjkR a răspuns:

Singura chestie care il atrage la tipa aia e ca ea face ceva in plus fata de tine. Unele femei ezita sa faca anumite lucruri care barbatilor le plac, dar oricum ar fi lucrurile astea nu se fac oricum, oricand, cu orice barbat. Femeile o stiu mai bine, totusi, uneori, ele asteapta pe fat frumos si vor doar lui sa i se dedice, insa trec pe langa ele zeci de alti barbati din care cel putin unul le-ar putea face mai fericite decat si-ar imagina.