| Alina_6944 a întrebat:

Am aproape 19 ani, sunt cu prietenu meu de 10 lunisad. il iubesc.si imi place felu lui de a fi. dar este prea gelos:-

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu exista lucru indiferent cat de frumos ar fi ca, privit dintr-un unghi sa nu fie urat

| gigiro a răspuns:

Da, de gelosi trebuie sa te feresti, pot sa-ti faca viata un calvar.

| RyanGeorge a răspuns:

Buna Alina, intr-o relatie trebuie sa fie si ceva gelozia dar in cazul tau, la tine vad ca prea exagereaza daca ai spus ca "este prea gelos" chiar daca spui tu ca il iubesti mult dar o sa vina momentul cand o sa spui stop relatiei si cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el foarte serios, incearca sa ii explici ca il iubesti si nu vrei sa il pierzi dar sa incerce sa fie mai "putin" gelos pentru ca pe tine te deranjeaza faptul ca este prea "obsedat" de aceasta gelozia, probabil nici el nu se simte in siguranta si are aceasta teama de a nu te pierde sau poate o sa dai de un "print" si il vei lasa, cel mai bine ar fi sa discutati happy.
Numai bine

| shtephie a răspuns:

In viata trebuie sa ne ferim de oamenii gelosi!

| Loredana_4793 a răspuns:

Buna Alina!
Nu stiu ce inseamna la tine "prea gelos". Eu sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 2 ani si al meu e foarte gelos, isi imagineaza multe chestii, dar trebuie sa stii cum sa ii vorbesti, cum sa il faci sa nu mai fie gelos. Un baiat "gelos"e mai mult un baiat care nu are incredere si trebuie sa faci anumite lucruri sa ii dovedesti ca ar trebui sa aiba incredere in tine, dar nu multe ca se invata si apoi trebuie sa asculti numai de cuvantul lui iar al tau nu va conta foarte mult.
Inceasrca sa fii mereu calma cu el, chiar daca el tipa. Daca tu esti calma il poti face sa inteleaga, daca nu vrea lasa-l 10-15 min singur apoi du-te la el si vezi daca si-a revenit, daca poate vorbi civilizat.
Mult succes si te pup!

| mannu a răspuns:

Care` e intrebarea?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si intrebarea este?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si? thinking

| teiubescdragos a răspuns:

Cica gelozie e o boala foarte grava. dar se poate trata.stiu si prietenul meu e foarte gelos nu ma lasa sa ma bag in seama cu alti baieti, e si normal ca nici mie nu-mi place ca el sa se bage cu alte fete in seama. dar poate se schimba si el. poate intr-un timp o sa-i treaca