| anonim_4396 a întrebat:

Am asa o situatie ca baiatul de care imi place i-a spus prietenului sau ca nu vrea sa fie cu mine, dar evita sa imi spuna asta din considerentul ca se teme sa nu ma raneasca. Dar de fiecare data cand sunt in preajma lui, are tendinta de a se uita foarte mult la mine, chiar daca eu il ignor si nu ma uit. Cam din ce cauza ar putea fi asta? Cum sa procedez?

2 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Pai din moment ce i-a spus prietenului lui ca nu vrea sa fie cu tine, e destul de clar. Nu ai ce sa faci. Asta e! Nu poti fi pe placul tuturor.

| AdyAdeluş a răspuns:

Păi știi de ce se uită constant la tine? Tu nu te-ai uita la tipul ăla de care ai auzit că te place? Numai așa. Stai, te uiți și te gândești. Nu ai ce să faci în privința asta, nu te place, nu ai ce face. În general cu prietenii sunt sinceri, dar sunt șanse să nu fie așa. Mai bine l-ai întreba, să vorbiți față în față, nu prin intermediari. Succes!