| Anamaria6384 a întrebat:

Nu știu cum sa procedez in următoarea situație : este vorba despre un fost iubit cu care am terminat-o cam urat deoarece el(cred eu ) și-a dat seama ca nu sunt înnebunită după el și a încetat sa ma mai caute dar ne vedem in fiecare zi la școala și as vrea sa vorbim. problema e ca el ma evita are momente când se uita la mine când se ferește depinde.Cum as putea remedia situația? Oare ma mai place? Cum sa fac? macar sa vorbesca cu mine sa nu îl mai știu "suparat " ca sigur are un motiv de ma evita. P.s. De ziua lui i-am scris "la mulți ani" și mi-a răspuns imediat dar tot a continuat sa facă pe "interesantul ".Eu la început îl cam evitam e posibil ca acum sa se răzbune?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

De ce am impresia ca voi fetele va asteptati ca baietii sa insiste (si sa faca primul pas) doar ei la nesfarsit?

Acum serios, tu daca folosesti un anume fond de ten, si vezi ca-ti irita fata, il vei folosi la nesfarsit? Bine, mai incerci odata, de doua ori, dar daca vezi ca nimic nu se schimba, aia e, te conformezi si renunti la el.
Asa si aici, ai spus ca "Eu la început îl cam evitam" e de ajuns sa faci asta sa-l indepartezi pe tine. El si-a dat seama de asta si s-a conformat, de ce ar mai fi insistat in asemenea conditii?
Nu e vorba ca se razbuna acum, pur si simplu a constatat ca nu esti ce vrea el si ca el nu e ce voaiai tu. De ce sa se minta? De ce sa se amageasca? Isi vede de treaba lui si asta e tot.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Nu o sa se razbune, o sa-i treaca pe parcursul timpului. Scrie-i pe Facebook ceea ce vrei sa-i spui si daca simte nevoia sa-ti raspunda iti raspunde, adica daca inca mai tine la tine.

| Anamaria6384 explică (pentru Seewk_Skrool_1985):

Pai se poarta așa ciudat și urat de vreo 7 luni...

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns (pentru Anamaria6384):

Nu e nici o problema atunci, scrie-i tot ce ai de spus pe Facebook si aia e.