| fshfahydfts a întrebat:

Am avut contact sexual foarte rar inainte, dar mereu la distanță de câteva zile ma alegeam cu o infecție urinara. În ultimul timp, am inceput sa am mai des contact, penultima dată nu am mai avut infecție. Iar acum, ultima dată, in timpul actului sexual a început să mă doara foarte rau. Cand urinez ma doare, secretia este groasă și urât mirositoare. Este tot infecție urinara sau altfel de infecție? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca durerea apare si se manifesta in interiorul vaginului in timpul coitului, cel mai probabil este vorba de o infectie/boala cu transmitere sexuala (BTS) intravaginala, provocata de o bacterie, o ciuprerca sau un microb. Natura infectiei poate fi determinata doar prin efectuarea unei analize microbiologice a secretiei vaginale, ce se poate efectua intr-un laborator de analize medicale. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul ginecolog.
Poti avea o simpla infectie sau chiar BTS ceia ce este foarte nasol.Ai grija cu cine intreti relatii intime si de acum ar trebui sa nu mai faci sau sa te protejezi pana nu iti spune medicul ce ai ca risti sa te imbolnavesti mai rau sau sa imbolnavesti si pe alti.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog si vezi care sunt cauzele acestei secretii groasa si urat mirositoare.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa mergi la un medic ginecolog. El iti va spune cu siguranta daca e vorba de o infectie sau de altceva ce iti provoaca durere in timpul actului sexual si alte simptome neplacute.