| Claudita_1702 a întrebat:

Am avut o mica ciondaneala cu iubitul meu. El este foarte orgolios, desi a fost vina lui in mare parte, nu-si cere scuze. De 2 ori intr-un an si cateva luni si-a cerut scuze de la mine. M-am cam saturat de orgoliul lui. De 4 ore n-am vorbit, nu i-am dat nimic, si nici el nu mi-a dat. Acum e afara cu nu stiu cine.:-J. In fine. Ce sa fac? Vreau sa ma caute el, dar este super orgolios.Cum il fac sa treaca peste orgoliu? M-am saturat sa las mereu de la mine, sa-l caut eu mereu. Ajutati-ma. sad. Mi-e greu asa.

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lasi in pace sa vezi cat poate sa stea asa si tu sa nu ii dai niciun semn. Daca dupa o saptamana nu te cauta sau te cauta si iti reproseaza dc nu l-ai cautat, ar fi cazul sa aveti o discutie deschisa in care sa-i explici ca nu ajunge nicaieri cu orgoliul lui si ca nu mai esti in stare sa-i mai suporti comportamentul. Daca nu va face nimic sa incerce sa se schimbe ca lucurile sa poata merge cat mai bine intre voi atunci singura solutie va fi sa va despartiti, pentru ca nu merita sa stai langa un tip care nu face nimic sa indrepte lucrurile si lasa toate greutatile relatiei pe umerii tai.Multa bafta!winking

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu ai ce sa faci impotriva orgoliului. Cred ca cel mai bine ar fi sa nu-l cauti tu si sa astepti sa vina el la tine, dar sa-si ceara scuze nu sa zica "Ti-a trecut?". Daca il ignori si nu o sa-l mai bagi in seama, o sa vada ca el greseste el pierde. Nu ar fi trebuit sa te intorci tu la el mereu. Si sti de ce nu te cauta el acum? Pentru ca fiind obisnuit sa-l cauti tu, asta crede ca o sa faci si acum.

| ELLSSA a răspuns:

Orgoliosii au foarte multe de pierdut in viata, nu e o calitate. Avand acest defect iti dai seama ca nu are cum sa-l indrepte...
Oricat ar iubi si oricat si-ar dori sa fie altfel nu o sa poata.
Stiu ca iti e greu si ca indiferenta doare, dar lasa-l cu orgoliul lui cu tot.

| NCL a răspuns:

Pune punct si nu mai vb deloc cu el. atunci o sa isi dea seama ca nu esti fraera care il kauta mereu. poate o sa te caute daca nu inseamna ca e mult prea copil ca sa lasa o rel de un an si cevasad. sczz

| onyal a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa pui piciorul in prag mai ales daca aveti ceva timp daca sunteti impreuna. spune-i ce ai de spus si la final ameninta-l ca il vei parasi daca nu isi schimba comportamentul fata de tine.de cele mai multe ori amenintarile de acest gen fuctioneaza doar daca stii ca persoana de langa tine te iubeste cu adevarat ca daca nu te iubeste cu adevarat risti sa te paraseasca. sper ca ti-am fost de ajutor.