| anonim_4396 a întrebat:

am avut o problema in dragoste, am stat cu o fata 3 luni de zile prin feb-martie nu ne-am inteles si ne-am despartit, am ramas prieteni buni, in sept ne-am impacat din nou, acum cateva zile m-a sunat si am vorbit cateva ore la telefon, acum 2 seri ma invitat la ea, am vorbit multe ne-am aminti multe, oare e posibil sa ne mai impakm? eu tin la ea dar ea este putin neintelegatoare, face ce vrea nu asculta pe nimeni
va pup

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai e posibil sa va impacati daca amandoi va doriti asta, ciorba reincalzita nu are acelasi gust dar daca inca tii la ea, poate ca si ea tine la tine si din moment ce te-a chemat la ea si a-ti vb la telefon, ori te considera un bun amic, sau poate ca tine la tine si spera la o impacare, spune-i ce simti si vezi reactia ei.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna, este posibil sa va impacati... dar nu va mai fi la fel ca inceput. O sa va dati seama amandoi cat de mult v-ati schimbat.In plus tipa e mai libertina si are nevoie de libertatea pe care nu tu cred ca ai vrea sa eu oferi.
Acum este alegerea voastra daca va impacati sau nu...
Mult noroc

| Ea.e. a răspuns:

Dupa cate ai zis, sa inteleg ca ea s-a despartit de tine?
Pai si tu stii ce a facut ea in acest timp cat erati despartiti? S'a mai combinat in acest timp? Ca totusi este o perioada considerabila de pauza intr'o relatie.
Gandesteti bine daca crezi ca merita aceasta fata atentia ta si daca nu vrea sa va impacati doar ca sa iti bata joc ( daca ea s-a despartit de tine). Eu cred ca daca ea ti'a dat papucii, acum vrea sa iti bata joc iar, nicidecum vrea iar o relatie.
Gandeste-te bine! Eu zic ca nu accepti din prima si sa vezi daca o refuzi, daca mai insista sau daca izbucneste. Daca este asa, e clar ca avea un scop, nu ca te iubeste.

| floryn92 a răspuns:

Totul sau nimic prietene.Incearca atunci cand te intalnesti cu ea, la final, sa o saruti
Daca situatia sta exact cum scrii tu aici, parerea mea este ca o sa va impacati, dar spre binele tau nu ar trebui sa mai existe alte lucruri; sa nu cumva sa vezi tu, doar partea plina a paharului.
Baftawinking

| cristina_6683 a răspuns:

E viata ei... daca vrea sa faca ce vrea las-o. mie mi se pare ca u nu o intelegi. u vrei sa te asculte, dar poate ca nu e genul care sa asculte. daca greseste invata din greseala ei. si e posibil sa va impacati

| mihaeelaa a răspuns:

Mie mi se pare ca te cam foloseste. Daca ar tine la tine nu ar mai fi asa, adica nu s-ar mai ajunge la despartire si iar impacare.Stiu cum e sa tii la o persoana. Te-ai impaca cu ea de cate ori ar vrea ea doar ca uneori dragostea ta poate deveni bataie de joc. Dupa parerea mea e mai bine sa cauti alta fata care ar tine la tine si nu ti-ar face asa. Te-am pupat:*

| mada_4135 a răspuns:

Salut! pai, ce sa zic sunt sanse.adica dk u tii la ea, poate si ea la tine... Cel mai bine ar fi sa discutati despre voi, despre ce simtiti amandoi.Cat despre faptul ca "esate neintelegatoate, face ce vrea nu asculta pe nimeni", probabil ca este putin mai rebela, dar asta nu ar trebui sa te impiedice sa simti in continuare ceva pentru ea! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Succes sper sa aud numai de binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pentru a vorbi si a va aminti multe te-a invitat la ea. Un an nou fericit.