| adelynaa a întrebat:

Buna!
Am avut o relatie de 2 luni (stiu ca nu i mult) care s-a incheiat inainte de vara, relatia s-a incheiat din vina amandurora adica nu ne interesam unul de celalalt eu eram preocupata cu examenele de sfasit de an adica bacalaureatu si el avea alte probleme ne vedeam destul de rar, cand a terminat cu examenele de la facultate a plecat in Italia, despartirea a fost inainte sa plece.
problema ii ca eu inca tin la el si mi drag si am observat ce am avut langa mine atunci cand l-am pierdut in ciuda faptului ca aveam probleme cu comunicarea se comporta foarte frumos cu mine cand ne intalneam. Dupa ce ne-am despartit si urma sa plece in Italia (eu nu stiam data exacta cand a plecat), m-a sunat sa vada ce fac si cum stau cu bacu inainte sa iasa din tara cand era in drum spre Italia.
Acum am ramas prieteni ne vedem des pentru ca avem prieteni comuni. cel mai tare ma deranjeaza faptul ca il vad atat de des si stiu ca nu ii a meu. cateodata ma intreb daca el mai tine la mine... prietenii comuni mai fac glume de exemplu : o fost ingrijorat Andrei ca nu o dat de tine ieri, sau cand o prietena buna de-a mea ii mai da peste cap si l loveste in gluma " vezi ca ii geloasa Adelina" si multe altele, iar pe el nu-l deranjeaza cateodata le m-ai confirma si rade.
As vrea sa pot sa-i spun ca imi pare rau ce s-a intamplat intre noi si ca inca mai tin la el da nu am ocazii (fata de prieteni comuni nu spun) si atunci cand am ocazia nu am curajul necesar sa-i spun ca inca nu l-am uitat si ca tin la el.

Am scris cam pe scurt ce ma framanta sper ca intelege ti, daca m-ati putea ajuta cu un sfat sau ceva o parere sad...

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Spune-i ceea ce simti!

| educatie2021 a răspuns:

Daca e doar lipsa de curaj, eu zic ca nu e o problema prea mare. Dai cu ceva praf de "si ce o sa se poata intampla, nu am ce pierde daca incerc" si t duci sa vorbesti cu el

Dar daca e orgoliu, pot spune ca situatia "se impute". Din pacate am avut ocazia sa intalnesc acel orgoliu "de fata" cum zice lukas84

| lukas84 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa lasi orgoliu de fata deoparte si sa ii spui ce simti pentru el. Ce ai de pierdut?