| Dalyan a întrebat:

am avut o relatie la distanta care, nu a mers foarte bine.S-a terminat brusc cu o conversatie seaca, dupa care nu ne-am mai cautat.Acum 2 saptamani intamplator am dat unul peste celalalt pe un site, si am inceput sa vorbim.A incercat el sa imi explice de ce nu a mai sunat sau dat vreun semn de viata, dupa care baga fraze gen "chiar imi era dor de tine", "as vrea sa ma tii in brate si sa ma saruti", ma alinta asa cum facea cand eram intr-o relatie.Tin sa mentionez ca are prietena si i-am zis sa o puna pe ea sa il tina in brate si asa.dar pur si simplu nu asculta ce ziceam..doar continua cu astea..Sincer imi este foarte drag, tin la el, dar nu vreau sa ma amagesc singura.Acum intrebarile: "Ce ii pot spune ca sa termine cu frazele alea?" si "Ce pot face sa nu ma apropii mai tare de el?" stiu ultima intrebare e stupida dar nu ma pot abtine sa nu o pun..Multumesc.Funda +vot.

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Nu e stupida intrebarea din punctul meu de vedere pentru ca te inteleg, imi imaginez cum te simti sad
Cel mai bine e sa vb cu el deschis si la obiect! Ii spui ca nu vrei sa ma continuii relatia, ca nu vrei sa mai suferi si sa isi vada de viata lui cu noua sa prietena!
Dupa nu mai vb cu el, daca vei continua sa discuti cu el chiar si ca amici te vei apropia si mai mult de el.
Ca sa il uiti cautati noi activitati care sa te preocupe mintal, sa nu te mai gandesti la el, sau daca asta nu te ajuta fa un sport care sa poti gandi, alergatul este unul care pe mine ma ajuta, ma ajuta sa imi fac ordine in minte, sa gandesc mai optimist big grin
Sper ca team ajuat. Funda + vot? big grin