| anonim_4396 a întrebat:

Am avut prieten, doi ani de zile. Ne-am despartit. In fine. Mi-am inceput viata sexuala cu el! Ultima oara cand am facut-o, am facut si neprotejat, dar inainte, am mai facut-o protejat, si i-am facut si oral, si si-a dat drumul. Cand am facut-o neprotejat, este posibil sa pot ramane insarcinata, din cauza ca ar putea ramane spermatozoizi pe penis? [ Vreau raspunsuri serioase. Nu glume proaste happy. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil. Riscul este mai mare daca intre cele doua contacte sexuale nu a urinat si nu s-a spalat si mai mic daca a facut aceste doua manevre.

1 răspuns:
| bustamante a răspuns:

Cum spune si Brigalea dar este putin probabil sa fecundeze, oricum ca precautie ia-ti pastila de a 2-a zi si foloseste sterilet,prezervativ, anticonceptionale, etc.
Igiena e mama SANATATII!
Daca ai nelamuriri contacteaza-ma pe mess grigu05!
Am o experienta vasta!