| Ioana382727 a întrebat:

Am avut un accident. Iubitului meu i s-a rupt prezervativul si el a spus ca a scapat putin. Nu stiu cat de putin. ma rog important este ca am luat Escapelle ( pastila de a doua zi) cam la maxim o ora dupa accident. Au trecut cam 2ore si jumatete pana acum si ma doare foarte tare capul si am stari slabe de voma. Ce sa fac? Ma ajutati va rog!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-o fi rupt si prezervativul ăla. Nu e facut pentru ghiolbani care dau cu scula in ea ca Eremia cu oistea-n gard. Simptomele sarcinii, dacă sunt, nu apar imediat.

| Violleta2022 a răspuns:

Data viitoare spune-i iubitului sa cumpere prezervative pe masura putulicii lui, pentru ca daca-s prea mari se rasucesc pe el in timpul sexului si la un momenta dat se rup.
Asta este motivul cel mai frecvent al ruperii prezervativului in timpul sexului!
cat privesc durerile d ecap si senzatia de voma, pot fii de la oboseala sau stres.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa rabzi, pur si simplu nu poti face nimic altceva. Probabil ca reprezinta modul de reactionare a organismului tau fata de acest contraceptiv. Cel putin l-ai administrat cu folos? esti sigura si convinsa ca se putea forma in mod sigur o sarcina? In acest moment esti intr-una dintre cele 4-5 zile ale perioadei fertile? Fiindca trebuie sa stii ca intreaga activitatea hormonala din organism precum si urmatoarele 4-6 cicluri menstruale vor fi complet destabilizate si perturbate. Sanatate!

| kandaraki a răspuns:

Pai ce e cu graba asta de a bea imediat pastila? crezi ca chiar daca s-a scapat atunci apar simptomele de sarcina in 2 ore de la actul sexual? esti o copila care habar n-are sa faca sex, vei bea pastile ca pe bomboane dupa fiecare act sexual si vei ramane cu probleme medicale cand vei fi mai mare. Prostuto