| Elena212000 a întrebat:

Am avut un contact sexual protejat dar prezervativul s-a rupt nu a ejaculat in interior. Ciclu trebuie sa imi vina pe data de 7 decembrie. Este posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este suficient de REGULAT incat sa permita determinarea zilei de incepere a urmatoarei menstruatii cu o marja de eroare de +/- de 1-2 zile, atunci in urma sexului intretinut cu 5 zile inainte de terminarea ciclului menstrual, formarea sarcinii devine IMPOSIBILA chiar si daca sperma a ajuns in vagin. Este determinat stiintific si medical ca ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual sunt 100% nefertile si din acest motiv in aceasta perioada pot fi intretine contacte sexuale fara a se folosi protectie si sperma poate fi ejacula in vagin fara teama sau retinere. Formarea unei sarcini in acest moment al ciclului menstrual este IMPOSIBILA in proportie de peste 99, 9%. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Slabe șanse, dar o sa afli mai sigur mai tarziu!

| DoctorulManhattan a răspuns:

Asteapta sa vezi daca iti vine ciclul. Șansele sunt aproape de 0 sa fi ramas dacă nu a ejaculat in interior