| croissant a întrebat:

Bună! Am cunoscut pe cineva îmi place însă am întâmpinat pentru prima data o problema. Când ne-am văzut atunci mirosea. Iar ulterior prin mesaje când mai vorbeam și i-am zis că mă duc să fac dus și l am întrebat dacă a făcut și el mai devreme imi spune că nu a mai făcut că a atipit in pat... Ca persoană îmi place însă pun mult preț pe igiena însă el pare că nu... Ce sa fac? Sa mă retrag sau să îi spun sa fie mai atent cu igiena lui nu știu cum să formulez mai exact dar cred ca mă înțelegeți voi

Răspuns Câştigător
| Sistemulxxl a răspuns:

Vezi de drumul tau. Daca asa a venit la intalnire...

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa il jignesti da ca i spui sau îi scrii sub orice forma sa se spele, lasa l asa si cauta pe altcineva. Cel mai bine te retragi ca si daca i spui el nu va intelege ca i vrei binele si ti l faci dusman ca o va lua ca pe ceva personal si mai rau complici lucrurile

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i mai dai o sansa, poate de data asta vine spalat la intalnire, poate prima oara a avut un accident sau a alergat, iar daca miroase si de data asta, sa-l eviti si sa nu-l mai cauti.

| dullcat a răspuns:

Cauta-ti pe cineva care tine la igiena exact ca tine.Nu vei reusi sa schimbi obiceiurile nimanui, mai ales dupa varsta de 25 de ani.

| JohnnyPacate a răspuns:

Ai putea sa faci o fapta buna si sa il chemi la tine sa faceti un dus impreuna

| CesăfacAnonim a răspuns:

Să îi spui printr-un mesaj politicos de exemplu Dragul meu, îmi doresc să îți spun cât de mult apreciez prezența ta în viața mea și conexiunea specială pe care o simt atunci când suntem împreună. Vreau să îți aduc la cunoștință ceva important, nu pentru a te judeca, ci pentru că îmi pasă de tine și de relația noastră.

Observ că igiena personală poate să fie o provocare pentru tine în anumite momente. Vreau să îți reamintesc că aceasta este o parte esențială a vieții noastre de zi cu zi și poate afecta în mod indirect și relația noastră. Înțeleg că fiecare dintre noi are momentele sale mai dificile, dar îngrijirea personală este un aspect important pentru sănătatea noastră și pentru relațiile noastre cu cei din jur.

Vreau să fiu sincer(ă) cu tine și să îți spun că acest lucru poate fi o barieră în calea dezvoltării unei relații mai apropiate. Aș dori să trecem peste această piedică împreună și să încurajez împreună schimbarea spre o igienă mai adecvată. Poate că pot fi de ajutor în acest proces, fie că este vorba de a-ți oferi sfaturi sau de a te sprijini pe parcurs.

Îmi doresc ca relația noastră să se dezvolte într-un mod sănătos și autentic, iar sinceritatea și comunicarea deschisă sunt fundamentale în acest sens. Sunt aici pentru tine și te susțin în eforturile tale de a deveni cea mai bună versiune a ta.

Cu afecțiune și respect,

[Numele tău]
Și dacă nu funcționează poți să îl lași.
Fă ce-a ce simți că este mai bine.