| Mihaelaa98 a întrebat:

Am cunoscut un tip de curand si am impresia ca ma place, ideea este ca n-am mai avut o relatie de 3 ani. Baiatul e simpatic dar nu cred ca este in totalitate genul meu, desi imi place sa fiu in preajma lui si intotdeauna caut sa ma apropii de el. Nu imi pot da seama daca este doar dorinta de a avea o relatie sau chiar imi place de el, sincer am uitat cum e sa fii indragostita. Nu vreau sa-mi bat joc de el. Un sfat, va rog? Cum sa-mi dau seama ce decizie sa iau?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă oscilezi, las-o baltă. Nu ai de unde să știi, până nu încerci.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu cred ca incerci sa te apropii de el doar ca sa fii sociabila. Ca daca nu iti placea de el ca persoana sau daca nu iti placea atat de mult cum arata, nu cred ca tot ai fi incercat aceste apropieri.
Si nu trebuie sa te gandesti ca el trebuie sa fie fix genul tau. In plus poate ca este, doar ca nu ti-ai dat tu seama inca.
Nu consider ca iti bati joc de el daca ai incerca sa ai o relatie cu un baiat care consideri ca te place si tu il simpatizezi. Adica nu ai nimic de pierdut. In plus, daca vezi ca iti da si el semne, poti sa ii spui de la inceput chestia asta. Ca nu esti sigura de ceea ce vrei sa faci fiindca nu ai mai avut o relatie de mult timp. Daca te place cu adevarat, va incerca sa te ajute.

| elaventurero a răspuns:

"îndrăgosteala" tâmpește mai degrabă si e trecătoare. Decii e pefrect.fa ce simți.

| Capsunadulce a răspuns:

E posibil sa simți doar atracție fizică, încearcă să fii cu el )

| Lauraflavia a răspuns:

Incearca sa-l cunosti mai bine inainte sa te arunci intr-o relatie. Sau daca tipul nu te atrage indeajuns nu are rost sa fii cu cineva doar de dragul de a avea o relatie. Incearca sa-l cunosti si asa iti dai seama daca e ceea ce vrei tu.