| coka123 a întrebat:

Salut tuturor!
Am cunoscut de curand o fata, care este exact pe gustul inimii mele, o fata pe care eu cred ca este ALEASA. DAR..intotdeauna este un dar. Este intr-o relatie de o luna cu un baiat mai mare ca ea(29 el, 21 ea, eu 22) si nu vrea sa renunte la el pentru ca este indragostita de el si nu i-a gresit cu nimic fata de ea. Dar de asemenea mi-a spus ca este indragostita si de mine, am facut tot ce se putea face impreuna, mai putin sex. Baiatul de 29 ani cu care este ea este plecat in alta tara si nu prea are timp de ea. Ea spune ca: "atunci cand sunt cu tine sunt indragostita pana peste cap si nu mai stiu de nimeni, dar cand pleci ma gandesc doar la iubitul meu(cel de 29 ani) si la tine 1 data pe zi...",o data pe zi si aia cand vorbim.Ea mi-a spus ca are impresia ca baiatul cu care este acum,este "ALESUL", sufletul ei pereche. Ne-am luat ramas bun, semn ca "relatia" dintre noi nu isi are rostul. Ultimle ei cuvinte fiind:"in cazul in care nu o sa mearga cu el, o sa te caut? Dar daca o sa ai o relatie te desparti de ea pentru mine?"

Intrebarile mele sunt:
1).In cazul in care se desparte de el, merita sa fiu cu ea? sau o sa fiu doar un pansament?
2).Nu cred ca am gresit cu nimic.Voi ce credeti? p.s.:mi-a mai spus ca atunci cand este cu mine parca ma stie de o viata.
3). Nu e intrebare, dar o metoda sa mi-o scot din cap? nu de alta dar am niste examene de dat si vreau sa ma concentrez...m-am indragostit...si acum sunt dezamagit.
//multumesc pentru timpul acordat.Sanatate si numai bine!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa te considere ca un frate, pentru ca nu poti iubii 2 oameni in acelasi timp. Dar, isi ia masuri sa-i fie bine daca celalalt ii da papucii.
Gestul mi s epare urat din partea ei si nu cred ca te va vedea vreodata ca pe un iubit.

| ambicio a răspuns:

O să fii doar un plasament cum ai și fost.

| Lands0fMancunia a răspuns:

Nu merita sa astepti. In cazul in care il va lasa si va fi cu tine, va plange in secret dupa el, se va gandi numai la el, fizic o sa o ai, dar psihic in nici un caz. Esti tanar, urla hormonii in tine, e normal, ai sa gasesti o alta fata careia o sa ii spui "ALEASA". Sunt atatea fete pe pamant, nu e un capat de lume daca nu ai gasit-o inca.