| Jhfdfd a întrebat:

am facut peeting cu iubitul si nu eram in perioada fertila. dar asta nu ar trebui sa conteze pentru ca e vorba de peeting si nu de sex, si de la "degetica" nu are cum o femeie sa ramana insarcinata nu? unde mai pun ca mi-a venit si menstruatia la timp si nimic anormal, doar ca observ o "ingrasare" minuscula, nu e chiar potrivit termenul, dar mi se pare ca m-am ingrasat putin si imi este teama de o posibila sarcina. dar ma indoiesc, insa paranoia isi spune cuvantul si ma cam macina de 2-3 luni aces gand. deci nu se poate ramane insarcinata doar de la peeting nu?

35 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Măcar eşti conştientă că eşti paranoică, asta e bine laughing
Cred că ştii şi tu că e absolut imposibil dacă nu există spermă şi dacă ţi'a venit menstruaţia, pur şi simplu trebuie să mănânci mai sănătos şi mai putin şi să te apuci de un sport, atât laughing

| Jhfdfd explică (pentru Evolution):

Dupa cum spuneam, paranoia isi spune cuvantul.laughing doar ca metabolismul meu pana acum nu mi-a permis sa ma ingras atata tot, si acum este ceva nou si probabil de asta reactionez si asalaughing de cand ma stiu, nu m-am ingrasat o data sau cevahappy

| RAY a răspuns:

Daca sperma nu ajunge in vagin nu se poate, singra varianta este vertilizarea in vitro atat, sa stii ca paranoia da multe senzati care par reale asta pentru ca ceea ce percem in jurul nostru este o iluzie a minti noastre sa stii

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu crezi ca era mai OK daca incepeai intrebare indicand in primul rand varsta? pentru ca dupa bla, bla, bla la final sa intrebi candida daca se poate ramana insarcinata din senin?

| corbulalbrosu a răspuns:

Lasand gluma la o parte imi dau seama ca esti foarte putin pregatita in aceasta problema se pare ca nu ai studiat absolut nimic legat de educatia sexuala. Ca adolescenta trebuia totusi sa stii mult mai multe lucruri strict necesare pentru o tanara educata care pare destul de derutata punand aceasta intrebare. In primul rand tin sa te anunt ca in urma unui petting (nu peeting) nu se poate ramane in nici un caz insarcinata.In al doilea rand nici din cauza degeticii practicata de femei nu se poate ramane insarcinata.Nu inteleg originea gandului care te macina. Am sa incerc sa te linistesc spunandu-ti ca sarcina se poate forma doar prin fecundarea unui ovul viabil existent in uterul femeii de catre un spermatozoid provenit din sperma ejaculata in vagin in urma unui act sexual neprotejat petrecut in perioada fertila a ciclului menstrual.

| Jhfdfd explică (pentru corbulalbrosu):

Da, stiu par destul de nestiutoare a multe lucruri prin intrebarea asta. si nu, nu ma atac doar ca, dupa cum spuneam am observat ca m-am ingrasat putin, ceea ce nu mi s-a intamplat niciodata si de aceea m-am speriat. si da, mai stiu si ca ovulul se fecundeaza daca ajung spermatozoizi in uter, si prin asa ceva nu au cum, trebuie oarecum impinsi de un "jet", dar m-am speriat si atata tot. si scuze pentru greseala aceea cu "peeting" in loc de petting, doar ca nu stiu de ce asa am retinut ca se scrie, se mai intampla

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Ah,chiar nu vrei sa-i spui preludiu..esti fantastica! dar ce varta ai daca nu ti-e cu suparare, tu chiar ma faci sa zambesc la ora asta

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Nu mai mult, nici mai putin de 16 laughing, noi, cei din generatia noastra prea imprumutam englezisme si gresim laughing

| Jhfdfd explică (pentru Jhfdfd):

Auzi la mine "generatia noastra" rolling on the floor), ora e de vina, sunt mai rau ca aia micii cand le e putin somn

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Nu stiu daca ti-am raspuns, oricum acum iti inteleg angoasa, aproppo ce inseamna Jhfdfd..nu incetezi sa ma uimeti tu

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Este un nume pus la intamplare acum ceva timp, pentru mai multa "anonimitate", credeam eu pe atunci laughing

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Fotografia respectiva de la avatar te reprezinta banuiesc..adica te apropii de expresia ei.

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Ah, era "idolul" meu in materie de muzica pe vremea aceea laughing, acum 1 an si ceva deci laughing)

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Ai o forma deosebita in a te exprima..imi amintesti de mine. esti cumva rac?

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Hmm, in mod normal ti-as raspunde direct la intrebare doar ca deja imi dau datele personale unui necunoscut, si ma cam nelinisteste. si nu, nu sunt rac

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Nu-ti inteleg nelinistea

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Nici nu trebuiehappy

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Ai revenit la starea initiala, ca si un diamant seslefuit

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Mi se spune asta des happy

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Vezi,din pricina aciditatii, intr-o zi chiar ti-se vor intampla lucruri inexplicabile. Deja stiu cu cine vorbesc privind avatarul.

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Si anume cu cine? acum fara pic de aciditate sau ceva doar ca sunt curioasa ce fel de persoana ma crezi, dupa schimbul a catorva replici usor "colorate", dar nu in sensul de replici jignitoare sau ceva de genul

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Esti mult prea copila sa-mi dai tu replici colorate..imi place doar ca te incanta provocarile, esti o femeie deschisa si felul in care eu te zugravesc in imaginatia mea se datoreaza dorintei mele de a intalni o femeie intr-adevar femei, ori eu, nu stiu inca, daca tu esti.

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Femeie clar nu sunt, varsta isi spune cuvantul. iar prin expresia asta eu inteleg ca te referi la genul acela de gandire al unei femei, in fine este doar o banuiala. si da, sunt o copila, una chiar putin paranoica, dar nu ma "rusinez" de asta, pentru ca imi place sa cred ca nu exista perioada din viata mai frumoasa decat copilaria, iar eu "trag" cat pot de mult pentru a o prelungi big grin

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cat se poate de util sa aprofundezi in viitorul cel mai apropiat problemele legate de preventie, protectie, procreere deoarece in foarte multe cazuri tinerii dupa un petting nu se pot abtine sa nu mimeze o incercare de penetrare. Si nu se stie din ce motiv sau cum se intampla ca intotdeauna aceste jocuri "nevinovate" se petrec exact in perioada cea mai periculoasa si invariabil aparea vesnica intrebare: este posibil oare sa raman insarcinata? Acesta a incercat sa fie rolul mesajul meu anterior dar acum il reafirm cu si mai multa tarie dupa aflarea varstei tale.Iti doresc numai bine.

| Jhfdfd explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns, este chiar utilbig grin si el mereu are la el cea mai la-ndemana dintre metode, anume prezervativul, o sa tinem cont happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Jhfdfd):

thumbs up

| Neuronul a răspuns:

Liieeeşşâânnn dă râs! laughing

| darkwisper a răspuns:

Nu stiu ce sunt cu raspunsurile astea care nu sunt deloc la obiect.
Nu conteaza cati ani are, o intrebare este o intrebare, si se raspunde la OBIECT si lasam copilariile.

Raspunsul intrebarii tale este:
De la degetica NU ai cum sa ramai gravida in nici un caz, sanse de 0.02% daca are urme proaspete de sperma pe deget.

| Atlas33 a răspuns:

Auzi,ai fi putut spune pur si simplu ca ai facut un preludiu al iubirii cu amorezul tau. ori daca vrei sa dai dovada ca esti si culta, nu numai frumoasa, ai fi putut spune asta in latina. Cum sa ramai gravida cu limba sau cu degetul, chiar exagerezi pe bune. iubitul tau poate este extraterestru are sperma in limba si in degete, norocosul...

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Nu vreau sa par nici culta, nici frumoasa, sunt exact cum vreau sa fiu, asta neinsemnand niciuna dintre cele de mai sus, asadar, cum spuneam, este un gand care nu-ma da pace doar si acum nu am mai suportat si am intrebat aici pentru ca aveam impresia ca mai exista oameni care pot rapunde la o intrebare decenta, nejignitoare etc. sper ca nu te deranjeaza sa raspunzi civilizat si la obiect, pentru ca nu aveam nicio intentie de a fi nu stiu cum.

| Atlas33 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Nu stiu daca esti cu adevarat fata si chiar framantarea ta este reala, poate fi chiar un copil ridicol incercand sa-si rada de noi. Ma rog, nu am vrut sa fiu nepoliticos si chiar nu am fost, sunt doar intrigat crede-ma. dar pe tine ce gand te macina, adica cum iti imaginezi ca ai fi putut ramane gravida? sau poate v-ati atins din greseala..nu stiu ce sa zic..scuze de te-am suparat

| Jhfdfd explică (pentru Atlas33):

Nu sunt niciun copil de ala idiot care la 12 noaptea se trezeste sa puna intrebari gen "raman insarcinata daca fac sex cu o banana?", am vazut si eu specimene de genul si m-au uimit laughing, asta e ce sa le faci exista si oameni de astia, stiu ca este putin stupida problema pe care mi-o pun dar sunt oarecum speriata si nu stiu exact de ce pentru ca stiu in acelasi timp ca nu are cum sa se intample asta. e putin contradictoriu ceea ce spun, si poate suna dubios dar exact asta cred si mna.

| shainitainii a răspuns:

Atata timp cat sperma lui nu a ajuns in vagin, la intrare sau in apropierea zonei tale intime, e totul ok.

| sjgdhsa a răspuns:

Nu frate nu mai fiti copile nu se poate intampla nimica.

https://www.youtube.com/channel/UCk7ykvzhaCEZq_G09vRqnXA

Abonati-va

| DollyWiitch a răspuns:

Stai calmă, nu ești însărcinată