| DmvV a întrebat:

Dupa sex anal, sperma a atins vaginul si lenjeria intima. Exista o posibila sarcina?
Din cate stiu trebuie sa fie penisul inauntru vaginului ca sa poata sa ramana insarcinata.
Va rog sa imi raspundeti in ambele cazuri de infertila sau fertila.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

N-are nimic daca nu a intrat in vagin. Daca ramanea vreuna gravida de la spema pe vulva eram 15 miliarde pe planeta acum.

| DmvV explică:

Vorbesc serios.

| anonimrx777 a răspuns:

De preferat ar fi ca sperma sa nu ajungă in dreptul vulvei, deoarece exista riscul ca spermatozoizii sa pătrundă in vagin. Poți rămâne însărcinată si dacă penisul nu este in vagin, spre exemplu, atunci când băiatul ejaculează, dacă le degete are spermă si introduce degetele in vaginul tău, poți rămâne gravidă. Spala-te bine cu apa si săpun iar după fiecare contact este indicat sa faci treaba micăhappy Sper sa nu păreți nimic, însă sincer, nu e imposibil, din moment ce sperma a ajuns in dreptul vulvei. Cât despre materialele textile, spermatozoizii rezista in spații umede, iar lenjeria absoarbe sperma, nu poți rămâne gravida prin lenjerie sau prin materiale textile, șansele de a ajunge un spermatozoid in vagin, sunt foarte mici.