| Sofiathegirl a întrebat:

Am facut sex neprotejat in apropiere de perioada fertila si imi este teama de o posibila sarcina! Menstruatia mi-a venit pe 7 luna aceasta, iar pe 21 si 22 am avut contact sexual neprotejat fara sa isi dea drumul, dar nu a durat foarte mult.Sa iau pastila de a doua zi avand in vedere ca astazi suntem in 23? Dupa terminare ne-am uitat si acel lichid preseminal nu era pe penis.Sunt sanse mari sa raman? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau totul depinde de experienta sexuala a partenerului tau de sex. Dor el poate sti in ce masura reuseste sa-si coordoneze, controleze si sa-si retina la perfectie ejacularea incat sa NU scape niciun strop de sperma in timpul actului sexual. Nimeni nu are de unde sa stie/cunoasca aceste aspecte privind capacitatea lui de a-si retine ejacularea atat timp cat doreste el. Lichidul preejaculator asa cum este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale NU are in continut nici macar 1 (UN) singur spermatozoid. Pastila de a 2-a zi NU este nici Mentosan si nici bomboana acrisoara pe care sa o folosesti asa cum te taie capul sau dupa ''auzite''. In acest caz se poate aprecia ca orice este posibil fiindca probabilitatea de a se putea forma o sarcina este cuprins in limitele 0 - 100%. Multa sanatate!