| alinaWalina a întrebat:

Am facut rost de id'ul baiatului de care imi place. Oare sa il abordez eu pe el? suntem colegi de scoala, avem doar un prieten in comun - colegul lui. Eu nu prea vorbesc cu el, ne salutam doar. Baiatul de care imi place mie, stiu ca ma place si el deoarece am analizat bine fiecare privire, gest etc.
Daca ma place de ce nu a incercat pana acum sa dea de mine? Ca am luat vacanta si mna...Sa incerc eu? Ce m'ati sfatui sa fac?
Mersi.
Dau funda:*:

Răspuns Câştigător
| crazygirlyo a răspuns:

Incearca sa vorbeste cu el. sa il intrebi intr-o zi cand intra pe mess. ce face...pe unde merge in vacanta. ce muzica asculta.tot felul de motive sa vb cu el.si o sa vezi cum cu timpul o sa isi faca curaj si o sa iti marturiseasca ce simte. insa mai bine ia-ti tu inima in dinti si fa primul pas nu ai nimic de pierdutwinking.

5 răspunsuri:
| Urzică a răspuns:

Nu te supara dar, daca la un baiat i-ar placea de tine tie ti-r placea sa trimita pe cineva in locul lui sa iti spuna ce simte?
Mai bine spune-i tu si spune-i din inima tot ce simti. Un baiat apreciaza acest lucru.
Si poate ca nu a incercat sa se dea la tine deoarece e timid. Poate ii place de tine, dar ii este frica sa nu-l respingi.
Dupa parerea mea e mai bine ca tu sa vorbesti cu el pentru a vedea chiar tu ce gesturi face.
Si pe prieten il poate minti ca nu te place.
Dar daca esti tu "face to face" cu el, sunt sigura ca o sa-ti spuna adevarul.

Bafta multa.

Funditaa?

EuSiAtat

| Bubu a răspuns:

Lasa sa degurca totul de la sinehappy

Poate el o sa faca primul pas, nu face u asta ca esti fata si din partea lui ar fi frumosbatting eyelashes

| Papusha_3366 a răspuns:

Salut! E posibil sa te placa insa din cauza ca rareori vorbiti nci nu te-a cautat. Ia initiativa in miinele tale.De ce sa astepti el sa te invite? Invital tu ...Fii mai indrazneata asta iti va fi de folos.Imprieteneste-te cu el, incearca sa afli ce tip de fete ii plac. Vorbeste cit mai deschis cu el, si atunci poate va iesi ceva...Nu cauta cineva sa-ti faca cunostinata cu el. Fa-o tu! SUCCES!

| Emmeii a răspuns:

Asa ceva e si la mine. numa ca nu ma saluta. inainte ma saluta da eu nu.
Incearca sa te bagi in seama...sa`l intrebi de cine`i place. daca are pretena.
chestii de astea.
winking

| Anonima_6850 a răspuns:

Cred ca ar fi o idee buna sa-i scrii tu...nu e nimic exagerat.adika depinde ce`i scrii.Nu deschide teme delicate, la inceput incearca sa fiti prieteni buni
P.S.Bafta