| Aromanula a întrebat:

Buna, am făcut sex cu iubitul meu neprotejat la diferența de aproximativ 1h, nu și-a dat drumul in mine. E posibil a rămân însărcinată având in vedere ca am făcut neprotejat a doua oară?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poti ramane de prima oara, nu iti putem da noi certitudinea ca nu ai ramas, aveti de la durex gama invisible, sunt cele mai subtiri din toata gama, luati-le.

| dullcat a răspuns:

Da, este posibil ca a ramas lichid preejaculator care s-a amestecat cu sperma de la prima partida de sex, deci sarcina este si ea posibila.

De citit:

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| dullcat a răspuns:

Spermatozoizii traiesc pana la 3-5 zile post-ejaculare, timpul pe care il au la dispozitie pentru a fecunda ovulul, deci nu este obligatoriu sa fie in ziua ovulatiei cand face sex. Daca aceasta urmeaza in zilele urmatoare, e clar ca sansele de sarcina sunt tot (foarte) mari.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa rămână gravida după al doilea număr.

| mucificatorul201 a răspuns:

Daca prima oara si a dat drumul (adica daca a ejaculat), atunci s-ar putea sa existe o sansa sa ramai datorita "pre cum"-ului, care in mod normal nu contine spermatozoiti dar fiindca este o marja atat de mica de timp intre cele 2 partide de sex, sigur contine spermatozoiti.
Sansele sa ramai insarcinata depind de foarte multi factori, adica daca esti aproape de ovulatie, esti dupa ovulatie, etc etc
Sansele sunt totusi reduse dar nu imposibile

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Daca esti in ziua fertila adica la ovulatie sansele ca tu sa ramai insarcinata sunt 100%.Din propria experienta iti zic ca nu am intampinat astfel de probleme deci concluzia este ca daca nu ai fost la ovulatie nu ai de ce sa ti faci griji