| Purplegirl1172727 a întrebat:

Am făcut-o cu iubitul meu neprotejat dar nu și-a dat drumul in mine, exista vreo posibilitate sa rămân însărcinată?

3 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Evident ca exista, mereu exista posibilitatea sa ramai insarcinata cand faci sex fara prezervativ, chiar si o picatura minuscula de sperma contine destui spermatozoizi cat sa te lase insarcinata.
Folositi prezervativiu, asa nu mai ai griji si nu mai pierzi timpul cu panica.
Seara faina si sex placut CU prezervativ!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista, mai ales daca erai in perioada fertila!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este "bineinteles ca da". In primul rand depinde de capacitatea lui de a-si controla si retine ejacularea pentru a nu "scapa" nici un "strop" de sperma in vagin daca sexul este intretinut in zilele perioadei fertile. Dar daca sexul amintit de tine NU a fost intretinut intr-una dintre cele 4-5 zile ale perioadei fertile, atunci formarea unei sarcini devine IMPSIBILA chiar si daca sperma a fost ejaculata intentionat sau a ajuns involuntar in vaginul "pasaricii" tale. Multa sanatate!