| byby_3357 a întrebat:

am facut sex cu prietenul meu, neprotejat, dupa 2-3 zile de la menstruatie, nu a ejaculat in mine.ci afara, dar a dat putin pe mine, in zona aceea, este posibil sa raman insarcinata? :-s mi-e frica

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da si riscul este chiar considerabil, undeva in jur de 20-25%.

| A12NDRA a răspuns:

Pai se poate de la lichidul prespermatic dar nu sunt sanse mari.In privinta faptului ca a ejaculat in acea jona, din cate stiu eu spermatozoizii nu pot merge, deci nu cred decar daca a ejaculat exact langa gaura, atunci ar exista sanse.
Nu inteleg de ce din ce in ce mai multi nu vor sa foloseasca prezervativ. Dar ma rog.
Sper ca te-am ajutat, succes!

| sofia_8041 a răspuns:

Nu vreau sa te speri dar este posibil. Din fercire nu erai in zilele fertile dar oricum si asa riscul unei sarcini este destul de mare avand in vedere ca el a ejaculat chiar daca nu a ejaculat in tine.
Uneori pare absurd dar eu am cunoscut o tipa care era virgina si el a ejaculat pe langa si tot asa i-a ajuns putina sperma in zona intima si a ramas insarcinata.
Daca nu au trecut 48 de ore de la contactul sexual ia repede o pirula de a 2 zi( costa cam 60) dar vezi sa fie prescrisa de un medic ginecolog pentru ca astfel scad sansele sa ramai insarcinata.
Daca au trecut 48 de ore nu prea mai ai ce sa faci decat sa astepti cam o saptaman dupa care sa iti faci un test de sarcina si sa vezi daca esti sau nu insarcinata.Mult succes si sper sa iasa totul bine.

| bogza2 a răspuns:

Daca te-ai spalat nici o sansa daca nu este o sansawinking