| andreea2444 a întrebat:

Buna happy am facut sex cu prietenul meu pt a doua oara si s-a rupt prezervativul. Asta s-a intamplat inainte sa ejaculeze si a scos-o intr-o secunda. E posibil sa fi patit ceva? el spune ca e sigur ca nu am nimic fiindca nu si.a dat drumul in mine

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i ca vorbeste prostii iar tu ar trebui, inainte de a face sex, sa mai pui mana pe ceva lectura de specialitate. Iei cartea, revista, citesti din ea, o bagi sub perna si apoi poti face sex mai linistita.

| Alcyon a răspuns:

Prezervativele se rup in general, cand nu respecti instructiunile de utilizare: trebuie sa fie de calitate, sa nu le tii la caldura sau prin buzunare cu lunile, sa ai grija sa fii bine lubrifiata (excitata) in timpul actului sexual, pentru ca uneori, de la frecarea "pe uscat" latexul se poate rupe, sa ai grija sa nu le agati cu unghiile si sa nu tragi de ele. In legatura cu ce ne-ai intrebat, riscul de a ramane insarcinata astfel, e minim. 0 nu este, fiindca baietii elimina cand sunt foarte excitati si un lichid incolor, ce poate contine spermatozoizi. Si daca prezervativul se rupe, nu se stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana si cei cu experienta dau gres, cand vine vorba de ejaculatul in afara vaginului, ar fi bine sa te adresezi unui doctor.

In viitor, alege-ti un partener care inainte sa stie unde ai vaginul, sa si stie cate ceva despre corpul tau si mai ales cum sa te protejeze.

| SSS28 a răspuns:

Da,sansele de a ramane insarcinata sunt minime, poate chiar 0, daca si zici ca tocmai iti trecuse menstruatia, deci nu erai in perioada fertila.si daca mai zici si ca el a scos-o foarte repede, e totul ok.e prea putin probabil sa se fi intamplat ceva care sa te puna in pericol..deci nu ai de ce sa iti faci griji.bafta multa pe viitor happy kiss

| andreea2444 explică:

Pai pur si simplu s-a rupt...eu acum intreb daca e posibil sa fi ramas insarcinata daca atunvi cand s-a rupt a scos-o imediat si inca nu ejaculase. Adica sansele sunt foarte mici, nu? mai ales ca tocmai imi ttecuse menstruatia...