| anutza1991 a întrebat:

buna! am facut sex neprotejat cu prietenul meu in a 8 zi de ciclu si a ejaculat in mine! posibil sa fiu insarcinata? mentionez sa spun ca ciclu mi se terminase de 2 zile si cand am avut cantactul erea a treia zii! va multulesc

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Off... Mereu e posibil sa ramai insarcinata! Si in a 3-a zi, sansele nu erau chiar f mici...
Numai bine, Shin

| albastrel a răspuns:

8-a zi de ciclu! dar pe tine cat te tine menstruatia?

| impossible93 a răspuns:

Este "foarte" posibil draguto! Metoda calendarului pe care probabil o folosesti tu este complet eronata.

Dar nu asta este greseala ce mare.Sex neprotejat? Ejaculare intravaginala? Doamne nu te gandesti ce consecinte poate avea asta?

Nu te critic.Este viata ta faci ce vrei.
Probabil ai pana in 18 ani...sti ce inseamna responsabilitatea unui copil? Te-ai descuraca cu asa ceva? Eu cred ca nu!

Numarul "copiilor care fac copii" este tot mai mare in Romania.Iti ures sa nu fi si tu unul dintre ei.

In caz ca inevitabilul s-a intamplat deja cauta pe net pastila "de a doua zi" sau de "a cincea zi"(medicament aparut de curand )

| gambler a răspuns:

Metoda calendarului e foarte nesigura, ca sa ramai insarcinata trebuie sa fii in perioada fertila, daca vrei sa-ti calculezi perioada ta fertila incearca pe site-ul asta -> http://www.seximus.ro/articole/metoda_calendar.php, nu uita sa iei in calcul ca un spermatozoid poate trai in pana la 72 de ore in interiorul vaginului.
Aviz persoanelor care recomanda pilula de a doua si a cincea zi, stiti macar ce recomandati? Sau o faceti doar de dragul de a recomanda ceva? Medicul/Farmacistul recomanda cu tarie ca aceste pilule sa nu fie luate, deoarece iti deregleaza ciclul menstrual, cauzeaza dureri in abdomenul inferior, sangerari intermenstruale, etc, plus de asta se pot lua maxim o data la 6(sase) luni.