| wiliamss433 a întrebat:

Am făcut sex pentru prima data neprotejat acum o saptamana. Actul a durat foarte putin iar el nu a ejaculat in mine. Țin sa precizez ca am menstruația neregulată si ma dor sânii doar când ii apăs, de azi dimineata a început durerea. Acum s-a mai lăsat. Sunt șanse sa rămân însărcinată atâta timp cât eu nu stiu ziua ovulației?

5 răspunsuri:
| wiliamss433 explică:

Nu prea am nici pofta de mancare

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata, atata vreme cat faci sex neprotejat.
In situatia in care ai ciclul neregulat, un test de sarcina corect, il poti face numai DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea reala de a se forma si instala o sarcina in uter, ori de cate ori sunt intretinute contacte sexuale neprotejate dupa ce-a de-a 7-8-a zi a oricarui ciclu menstrual NEREGULAT. Este determinat stiintific si medical ca OVULATIA se poate produce in orice zi a ciclului de tip NEREGULAT, incepand din ce-a de-a 7-a sau a 8-a zi numarata fata de prima zi a ultimei menstruatii. Din acest motiv absolut nimeni NU poate oferi un raspuns concret privind posibilitatea de a putea exista sau sa lipseasca sarcina in acest moment. Femeile cu ciclul menstrual neregulat sunt ''condamnate'' sa intretina de fiecare data doar acte sexuale care sa fie protejate printr-o metoda cat mai eficienta si sigura. Insa in cazul in care ti-au aparut semne care pot fi asociate cu simptomele premenstruale, cum ar fi acea durere aparuta la nivelul sanilor, este posibil ca mai degraba sa-ti pormeasca menstruatia, proces care ar exclude posibilitatea de a exista o sarcina. Multa sanatate!

| gabriielaaa a răspuns:

Da sunt dar daca el nu a ejaculat in interior atunci nu ai de ce sa-ți faci plobleme.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.
Nu rămâi însărcinată dacă nu a ejaculat înăuntru. Stai fără grijă, sânii te pot durea pentru că în următoarele zile e posibil să îți vină ciclul. De obicei sânii încep să te doară cu 3-7 zile înainte, durerea fiind ascendentă. Iar cu o zi înainte de ciclu e posibil să-i simți grei și dureroși, chiar când mergi sau alergi (asta dacă îi ai cel puțin medii). Dar însărcinată nu ești.